Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 12:12:05

У минулому році область здійснювала зовнішню торгівлю товарами із 111 країнами світу

22.02.2014   16:55

Географічне розташування Чернігівщини на стику трьох держав створює чудові можливості для розширення торговельного потенціалу регіону.

За 2013р. обсяги експорту та імпорту товарів становили, відповідно,  555,1 млн.дол. США та 586,0 млн.дол. США. Порівняно з 2012р. експорт збільшився на 2,4%, імпорт – на 7,6%.

Лідерами в зовнішній торгівлі товарами  залишаються  Росія та Білорусь, які забезпечували  35% експортних і 38% імпортних поставок.

Чернігівщина успішно розвиває торговельні зв’язки з Іспанією, Азербайджаном, Туреччиною, Румунією, Італією, Казахстаном, Молдовою та Китаєм. На ці країни припадало 28% усього експорту.

В асортименті поставок до країн світу майже 45% припадало на папір та картон, зернові культури, понад чверть – на готові харчові продукти, текстильні матеріали та текстильні вироби, деревину й вироби з неї.

Найбільшими партнерами в імпорті товарів були: Німеччина, Польща, Індія, Китай, Бразілія, Італія та США, за рахунок яких формувалося 37% обсягу надходжень.

Основу товарної структури імпорту становили тютюнові вироби, каучук, гума, папір та картон, текстильні матеріали та текстильні вироби, пластмаси, полімерні матеріали, засоби наземного транспорту, крім залізничного, котли, машини, добрива.

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини