Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 листопада, 19:13:00

Заява Голови Національного банку України щодо ситуації на валютному ринку

07.02.2014   17:56Агенцiя

Останнім часом виникла певна напруга на міжбанківському валютному ринку, що пов’язано із ситуативним поєднанням низки внутрішніх і зовнішніх чинників.

Зараз немає підстав стверджувати, що це довгостроковий тренд.
Ми впевнені, що найближчим часом короткостроковий надлишковий попит на валюту знизиться.

Ринок почне працювати в більш вузькому коридорі курсових коливань. Як скоро це відбудеться, залежить також і від наших із вами спільних дій.
Усі ми разом: і Національний банк, і банки, і їх вкладники перебуваємо “в одному човні” та зацікавлені в стабільному фінансовому секторі.

Ми не вперше переживаємо такі події і завжди виходили з них достойно. Сподіваюсь, що нинішня ситуація не є винятком.

Надмірна реакція на будь-які ринкові події вигідна лише спекулянтам. Не варто піддаватись їх впливу. Тому саме сьогодні Національний банк України посилює моніторинг і контроль за динамікою ринку з метою зниження спекулятивного попиту, упроваджує тимчасові правила, які повинні стабілізувати валютний ринок. Насамперед вони спрямовані на посилення контролю і прозорості міжбанківських операцій юридичних осіб. Ці правила сьогодні ми обговорювали з банкірами.

Уже зараз ми відчуваємо перші позитивні ознаки на ринку. У разі поліпшення ситуації всі заходи будуть негайно скасовані.

Як і завжди, Національний банк України з метою виконання своєї основної функції залишається активним учасником валютного ринку. За останні роки банківська система накопичила достатній запас досвіду та міцності.

Національний банк України, у свою чергу, має достатньо інструментів для врегулювання короткострокової нестабільності на ринку.

Підтримка банків та їх професійний підхід до справи тільки зміцнює нашу впевненість у завтрашньому дні.
 

Останні новини Чернігівщини

Резонансне вбивство поліцейського в місті Бахмач. Засуджено контролера Служби судової охорони 12:45

За апеляційною скаргою прокурора Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та постановив новий, яким 28-річного контролера Служби судової охорони в Чернігівській області визнано винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України).

На Чернігівщині росіяни поцілили в приватний житловий будинок: поліція документує наслідки 12:44

Ввечері 18 листопада росіяни вкотре атакували мирне населення м. Семенівка Новгород-Сіверського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:42

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

На Чернігівщині тривають пошуки зниклого неповнолітнього Ростислава Полєхіна 07:59

До пошуків 17-річного Ростислава Полєхіна максимально задіяні всі служби поліції Чернігівщини, працівники ДСНС, нацгвардійці, водолази, кінологи зі службовими собаками, громадськість. Для розшуку використовуються безпілотні літальні апарати та спецтехніка.

19 листопада: цей день в Україні і світі

19 листопада: цей день в Україні і світі 07:58

День 1365 Російська агресія - Day 1365 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини