Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 15:08:57

Стандарти якості… на вибори

21.12.2011   17:33

Міжнародна організація ISO розробляє проект стандарту NWIP, який передбачає застосування підходів системи управління якістю ISO 9001 для виборчих гарантій.

Про це повідомила офіційний представник державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” в “ТК(Технічний комітет) 93”, начальник відділу систем управління підприємства Тетяна Рудик.

За її словами, під час чергового засідання ТК 93 “Системи управління якістю, довкіллям, безпечністю харчових продуктів” в державному підприємстві “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” 20 грудня прозвучала доповідь, в якій повідомлялося про нові напрацювання Міжнародної організації ISO.

“Тобто міжнародна організація ISO розробляє проект стандарту NWIP, а він передбачає застосування підходів системи управління якістю ISO 9001 стосовно виборчих гарантій”, – сказала Тетяна Рудик.

Вона пояснила, що системи управління якістю передбачають високі стандарти робіт і послуг. Отже, виходячи з цього, новий стандарт надає технічні гарантії організації вільного волевиявлення під час виборчого процесу.

Довідка. Міжнародна Організація зі Стандартизації (International Organization for Standardization, ISO) – розробляє стандарти зусиллями Технічних комітетів і сприяє їх ратифікації в усьому світі.

Організація ISO була заснована 23 лютого 1947 року двадцятьма п’ятьма національними організаціями з стандартизації, як координуючий орган. Україна входить в цю організацію.

Доки ISO залишається неурядовою, її можливості у розробці та ратифікації стандартів значно більші, ніж в інших подібних організацій. Це сприяло тому, що багато її стандартів стали державними в інших країнах, і дозволяє досить ефективно координувати дії національних організацій зі стандартизації.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.