Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 17 вересня, 22:52:02

Стандарти якості… на вибори

21.12.2011   17:33

Міжнародна організація ISO розробляє проект стандарту NWIP, який передбачає застосування підходів системи управління якістю ISO 9001 для виборчих гарантій.

Про це повідомила офіційний представник державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” в “ТК(Технічний комітет) 93”, начальник відділу систем управління підприємства Тетяна Рудик.

За її словами, під час чергового засідання ТК 93 “Системи управління якістю, довкіллям, безпечністю харчових продуктів” в державному підприємстві “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” 20 грудня прозвучала доповідь, в якій повідомлялося про нові напрацювання Міжнародної організації ISO.

“Тобто міжнародна організація ISO розробляє проект стандарту NWIP, а він передбачає застосування підходів системи управління якістю ISO 9001 стосовно виборчих гарантій”, – сказала Тетяна Рудик.

Вона пояснила, що системи управління якістю передбачають високі стандарти робіт і послуг. Отже, виходячи з цього, новий стандарт надає технічні гарантії організації вільного волевиявлення під час виборчого процесу.

Довідка. Міжнародна Організація зі Стандартизації (International Organization for Standardization, ISO) – розробляє стандарти зусиллями Технічних комітетів і сприяє їх ратифікації в усьому світі.

Організація ISO була заснована 23 лютого 1947 року двадцятьма п’ятьма національними організаціями з стандартизації, як координуючий орган. Україна входить в цю організацію.

Доки ISO залишається неурядовою, її можливості у розробці та ратифікації стандартів значно більші, ніж в інших подібних організацій. Це сприяло тому, що багато її стандартів стали державними в інших країнах, і дозволяє досить ефективно координувати дії національних організацій зі стандартизації.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові пройшли заходи до 157-річчя Михайла Коцюбинського

У Чернігові пройшли заходи до 157-річчя Михайла Коцюбинського 17:32

17 вересня — день народження Великого Сонцелюба, українського письменника і громадського діяча Михайла Коцюбинського, чиє життя і творчість тісно пов’язані із Сіверським краєм. Багато років свого життя він жив у Чернігові і похований на Болдиних горах.

У Прилуцькому районі прозвітували про майже 70% вакцинованих освітян

У Прилуцькому районі прозвітували про майже 70% вакцинованих освітян 17:08

Станом на 15 вересня у новому, розширеному Прилуцькому районі відсоток вакцинованих освітян становить 67,9: у закладах загальної середньої освіти - 71,8%, дошкільної - 64,7, позашкільної - 41,6%.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 125 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 125 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 вересня в області зафіксовано 125 нових випадків COVID-19.

У конструктивному діалозі: відбулося перше засідання Ради територіальних громад

У конструктивному діалозі: відбулося перше засідання Ради територіальних громад 16:52

На початку вересня за ініціативи голови Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Чауса створена Рада територіальних громад області — майданчик для комунікації органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3049 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3049 осіб 15:04

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 вересня в області щеплено першою та другою дозою 299 326 людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини