Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:02:58

Носівська селекційно-дослідна станція відзначила своє сторіччя

20.12.2011   10:08Агенцiя

Днями Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту агропромислового виробництва НААНУ (с. Дослідне) відзначила сторіччя з дня свого утворення. Про це повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В рамках святкування ювілею були відкриті меморіальні дошки першому директору і організатору станції професору Сергію Кулжинському та видатному вченому світового рівня, академіку Костянтину Гедройцу, який працював на дослідній станції у 1912-1929 роках.

Гості, що представляли аграрну наукову еліту Чернігівщини та України, взяли участь у засіданні науково-технічної ради Носівської СДС, присвяченому сторічному ювілею закладу.

“Завдяки щоденній копіткій роботі селекціонерів станції не лише область, а й вся країна збагатилась новими ефективними сортами зернових та овочевих культур, – Наголосив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко, вітаючи ювілярів. – На сьогодні понад сімдесят відсотків плівчастих вівсів, що сіються в країні, виведені на Носівській селекційно-дослідній станції, а по голозерним вівсам станція взагалі є піонером у нашій державі”.

У зв’язку з ювілеєм співробітники Носівської селекційно-дослідної станції були нагороджені державними та галузевими нагородами.

Довідка. Носівська селекційно-дослідна станція створена у 1911 році і є однією з найстаріших наукових установ країни. Основними напрямами діяльності є селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків. Носівська СДС добре відома в державі, як авторитетний виробник якісного насіння високих генерацій, як установа, що веде первинне насінництво по 25 сортах власної селекції. Станція є флагманом української селекції по плівчастим та голозерним вівсам.

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини