Майже 400 запрошень направила податкова для звірки податку на нерухомість громадянам міста
ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області у зв’язку з введенням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відправило майже 400 запрошень громадянам м. Чернігова з проханням до 31 грудня звірити дані за наявною у них нерухомістю.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року в Україні набула чинності норма Податкового кодексу, за якою житлова нерухомість, що знаходиться у власності фізичних або юридичних осіб, включаючи нерезидентів, обкладається податком.
Об’єктами оподаткування є квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Крім того, підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує 370 кв. м.
Під час звірки громадяни не лише перевіряють відповідність своїх даних інформації, внесеній до бази даних Міндоходів, а і можуть розрахувати суму податку на нерухомість, яку потрібно буде сплатити, що дозволить уникнути певних непорозумінь під час сплати нарахованих сум податку. Також можуть визначити “пільгові” розміри майна, які не обкладаються податком.
Не сплачують податок власники квартир, що не перевищують за площею 120 кв. м і будинків менше за 250 кв . м – незалежно від кількості таких будинків. Якщо у власності громадянина є квартира і будинок сумарною площею менше за 370 кв. м, податок також не сплачується.
Разом з тим, “пільга” щодо сплати податку знімається відразу ж, як тільки буде доведено факт отримання доходів з нерухомості – від здачі її в оренду, лізингу або використання в комерційних цілях.
Шановні громадяни! Заздалегідь пройдіть звірку у податковій. Якщо звірка не буде проведена, то податок буде нараховуватися відповідно до тієї інформації, яка наявна в інспекції. Телефон для довідок: 65-28-70.
Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19
З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16
Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.
Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.
Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10
З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.