Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 00:52:05

Інформаційний дайджест від податкової

01.11.2013   11:16

Черговий інформаційний дайджест від податкової розглядає новини законодавства, інформує про нововедення та нагадує про крайні терміни сплати податків.

Власники  нерухомого майна – проведіть  звірку у податковій

ДПІ у м. Чернігові  ГУ Міндоходів у Чернігівській області  проводить звірку з громадянами, які мають у власності об’єкти  нерухомого майна.
Запрошуємо  громадян – платників податку  на нерухоме майно, які володіють:
-  квартирою/квартирами (у тому числі їх частками),  незалежно від їх кількості   сумарна житлова площа яких  перевищує  120 м2;
- житловим будинком/будинками  (у тому числі їх частками),  незалежно від їх кількості  сумарна житлова площа яких  перевищує 250 м2;
- квартирою/квартирами  та житловим будинком/будинками  (у тому числі їх частками), сумарна житлова площа яких  перевищує 370 м2.
Також запрошуємо для звірки громадян, які мають  у власності об’єкти житлової нерухомості. що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Платники податку  – громадяни – власники житлової нерухомості  мають право звернутися з письмовою заявою ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку.
Юридичним особам, які мають у власності об’єкти  житлової нерухомості,  введені в  експлуатацію або придбані протягом 2013 року та/або не задекларовані,  необхідно подати відповідну звітність до інспекції.
Звірка проводиться у ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, буд.28, тел. 652870, понеділок – четвер з 09-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45, перерва з 13-00 до 13-45.

Реалізація заставного майна

ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області планує продаж заставного майна, що належить підприємству-боржнику ПАТ “Чернігів-лада” за адресою : м. Чернігів, вул. Любецька, буд. 157.
Нежиле приміщення виробничого призначення, що розташоване в 1-поверховій цегляній будівлі з підвалом. Об’єкт  складається з підвальних приміщень площею 95,5 кв.м. та приміщень 1- го поверху площею 292,1 кв.м.
Зацікавлених  осіб просимо звертатися : м. Чернігів, вул.. Кирпоноса, буд.28, тел. 652-846, 652-887, 652-821.
Відділ з питань координації погашення заборгованостей
ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області

Вчасно  надайте звітність та сплатіть податки

ДПІ у м. Чернігові  ГУ Міндоходів у Чернігівській області  нагадує – податкова звітність за 3 квартал 2013 року  подається – з 01 жовтня по 11 листопада (включно) 2013 року.
Термін сплати податків та зборів за 3 квартал 2013 р. – 19 листопада 2013 року.
Шановні платники податків!  Вчасно подайте звітність  та сплатіть податки.

Міндоходів  зібрало у жовтні майже 11 млрд. грн. єдиного соціального внеску

Зміна адміністратора єдиного соціального внеску не принесла жодних незручностей платникам –  за перші три тижні адміністрування  ЄСВ органами Міндоходів прийнято та оброблено 660 тисяч звітів, а надходження  внеску склали майже 11 млрд. грн.
При цьому дві третини звітів (65%) були надані платниками за допомогою систем електронного звітування. Аналітики Міндоходів в подальшому очікують сталого зростання питомої ваги електронних документів у загальному обсязі звітності з ЄСВ.
За наявною  інформацією, черг, труднощів у поданні звітності, немотивованих відмов у прийомі документів або інших негативних наслідків від зміни адміністратора ЄСВ не зафіксовано.
Всі кошти, які надійшли на рахунки Міндоходів, відкриті у головних управліннях Держказначейства, були оперативно розподілені між фондами соціального страхування.
Нагадаємо, що процедуру  адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування Міністерство доходів  і зборів України розпочало з 1 жовтня 2013 року. Саме з цього періоду суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України.
Рахунки розміщено  на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» за адресою: http://minrd.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/111543.html.
Звітність в електронному вигляді платники ЄСВ повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua.

Кабмін  затвердив п’ятирічну Стратегію  розвитку Міндоходів

Кабінет Міністрів  України затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів  і зборів до 2018 року.
Цим документом визначено комплекс з  восьми стратегічних напрямів розвитку Міністерства, які  деталізовані за конкретними стратегічними  цілями, алгоритмами та строками їх виконання.
Відповідно  до Стратегії, у найближчі п’ять  років робота Міндоходів буде спрямована на  вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT-функції у роботу органів доходів і зборів.
Зокрема, Міністерство планує за результатами аналізу очікувань  платників і міжнародного досвіду  запровадити  низку  найбільш затребуваних послуг та сервісів для кожного з  сегментів платників, у першу чергу, електронних. Наприклад, планується  запровадження сервісу попереднього заповнення декларацій (e-Filing), розвиток кабінету платника (e-Taxpayers Files), впровадження сервісу інтернет-платежів для сплати податків (e-Payments), у тому числі платежів через мобільні пристрої.
У Міністерстві також планують переорієнтувати  роботу уже працюючих сервісних  центрів на надання усього комплексу  адміністративних послуг з податкових і митних питань. Увага також буде приділена розвитку митних пунктів  пропуску, забезпечення їх сучасними технічними засобами митного контролю: GPS-замками, мобільними та стаціонарними сканерами, електронними вагами, системами відеоспостереження та зчитування номерів тощо.
Міністерство  й надалі приділятиме увагу вдосконаленню  системи електронного декларування товарів за рахунок зменшення кількості документів у паперовому вигляді, удосконалення процедури прийняття електронної митної декларації до оформлення з автоматичним присвоєнням реєстраційного номеру. Будуть розроблені механізми прийняття автоматизованого рішення (без участі інспектора митниці) щодо можливості випуску товарів у обіг, вдосконалена процедура завершення митного оформлення за попередньою декларацією без доставки вантажів на митницю призначення та інше.
Задля підвищення ефективності методів протидії мінімізації сплати податків Міністерство має намір втілити  у життя  концепцію електронного аудиту, сформувати ризикоорієнтований підхід до контрольно-перевірочної роботи з трансфертного ціноутворення.
Стратегією  передбачене удосконалення існуючих методів попередження і боротьби зі злочинами, пов’язаними з несплатою податків, зборів, митних платежів та витрачання бюджетних коштів. Для цього будуть й надалі розвиватися аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів, побудована сучасна та динамічна ІТ-функція.
Важливе місце  у стратегічному плані посідають  розробка та впровадження комплексної  системи протидії корупції в Міністерстві, налагодження активної взаємодії із міжнародними організаціями, що займаються цими питаннями.
Презентуючи Стратегію, Міністр Олександр Клименко запевнив, що вона буде доведена до усього колективу Міністерства, щоб «кожен співробітник органів доходів і зборів у кожному регіоні України чітко усвідомлював свої задачі, алгоритми їх виконання та персональну відповідальність за результати. Ми розуміємо, що результат роботи усього Міністерства залежить від якості реалізації ініціатив на місцях. Тому чітко визначили стратегічні напрями роботи та зони відповідальності кожного підрозділу та кожного співробітника».
Нагадаємо, Стратегія розвитку Міндоходів розроблялася спільно з  консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers та отримала схвальні відгуки від Всесвітньої митної організації (WCO).

Для підприємців на загальній системі  нова Книга доходів і витрат

Фізичні особи  – підприємці на загальній системі  оподаткування  зобов’язані зареєструвати  нові книги обліку доходів та витрат в податковому органі за місцем своєї реєстрації.
Ведення книги обліку доходів  і витрат є обов’язковим. У ній  за підсумком робочого дня здійснюються записи про отримані доходи та документально  підтверджені витрати.
Книга ведеться за вибором платника податків в паперовому або в електронному вигляді.
Форма Книги затверджена  наказом Міністерства доходів і  зборів України від 16.09.2013 року № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні  особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013р. за № 1686/24218.

Інформаційно-комунікаційний сектор
ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.