Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 16:11:54

Розрахункова база виконана

13.12.2011   10:40Агенцiя

Від механізму стягнення податків залежить формування доходної частини бюджету, а це, як відомо, основна фінансова база держави. Саме податкова система сприяє постійним, стабільним і повноцінним надходженням коштів до бюджету.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Одним з першочергових завдань ринкової реформи в Україні є створення ефективної податкової системи, яка б забеспечувала розвиток народногосподарського комплексу країни, відповідним чином регулювала б економічні відносини.

Податки – це обов’язкові платежі юридичних та фізичних осіб до бюджету. За допомогою податків, пільг та санкцій держава стимулює технічний прогрес, збільшення робочих місць, капітальні вкладення та розширення виробництва тощо.

Позитивні тенденції розвитку економіки міста, застосування сучасних форм і методів податкового менеджменту, запровадження нових підходів у адмініструванні податків, а також налагодження партнерських відносин з платниками податків реалізувалися у збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

З початку 2011 р. податковою інспекцією міста Чернігова до бюджетів усіх рівнів зібрано 866,1 млн.грн.

Державний бюджет поповнився на 447,2 млн.грн. Розрахункова база виконана на 103,3 відс., додатково надійшло 14,3 млн.грн.

До загального фонду Державного бюджету надійшло 437,7 млн.грн. або 105,7 відс. доведених показників. Бюджет додатково отримав 23,5 млн.грн.

Бюджетоформуючими платежами Державного бюджету є податок на додану вартість, питома вага якого у загальних надходженнях становить 54,7 відс., податок на прибуток 33,1 відс. та акцизний збір 4,4 відс.

Доведені завдання місцевого бюджету виконано на 108,8 відс., зібрано 418,8 млн.грн., додатково забезпечено надходжень у сумі 33,9 млн.грн. Приріст до фактичних надходжень 2010 року склав 15 відс. або 54,6 млн.грн.

Доходи місцевого бюджету більше ніж на дві третини (а саме на 77,7 відс.) сформовані за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 325,4 млн.грн. До відповідного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень цього податку на 46,7 млн.грн. або 16,7 відс.

Сучасному суспільству потрібна результативність податкової системи, злагоджена робота та її кінцевий результат. Саме так працюють чернігівські податківці, й надалі працюватимуть над розширенням бази оподаткування та залученням додаткових резервів для забезпечення стабільних податкових надходжень.

Федір Уляненко, голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, начальник ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 988 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 988 осіб 15:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 3 серпня в області щеплено першою та другою дозою 157 251 людину.

Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів

Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів 11:46

Поліцейські зіграли у футбол із вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та влаштували справжнє свято з нагоди 15-річчя закладу.

Протягом І півріччя фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини виявили 235 порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини

Протягом І півріччя фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини виявили 235 порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини 11:39

У першому півріччі 2021 року спеціалісти структурних підрозділів Держпродспоживслужби Чернігівщини здійснили 158 позапланових перевірок у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

З 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином

З 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином 11:33

Кабінетом Міністрів України Постановою від 28 липня 2021 р. № 787 внесені зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Поліцейські Чернігівщини з’ясовують обставини, за яких малолітня дитина зазнала смертельних опіків

Поліцейські Чернігівщини з’ясовують обставини, за яких малолітня дитина зазнала смертельних опіків 11:28

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом смерті дворічної дівчинки внаслідок термічного опіку окропом.