Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 березня, 17:08:45

Відсутність овочесховищ змусила фермерів Чернігівщини утричі скоротити виробництво овочів

13.12.2011   06:58

Через відсутність овочесховищ та різкі коливання цін на ринку сільгосппродукції фермери Чернігівщини за кілька останніх років утричі скоротили виробництво овочів. Про це повідомив директор Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

“Якщо у 2008 році на фермерів припадало 33,5% вироблених в області овочів, то в 2010-му тільки 11%. Відсутність нормальних сховищ змушує людей продавати вирощене дешево ще в період збирання врожаю і відбиває у них бажання займатися цими культурами. Та й за цінами рік на рік не приходиться. Якщо в минулому році, скажімо, за картоплю й капусту заготівельники давали по 7-8 грн./кг, то зараз пропонують менше гривні”, – пояснив співрозмовник.

Вплинути на ситуацію, вважає він, можна шляхом часткової переорієнтації коштів відповідної урядової програми з будівництва нових великих овочесхочищ під містами на реконструкцію старих тваринницьких приміщень у селах. “Переобладнати недіючі ферми під овочесховища буде значно, в десятки разів дешевше, ніж з нуля будувати нові”, – зазначив В. Плевако.

Ще він звернув увагу на те, що наявність овочесховищ у фермерських господарствах сприятиме розв’язанню проблеми зайнятості в сільській місцевості (овочі треба перебирати і фасувати), розвитку тваринництва (відходи треба комусь згодовувати) і зниженню собівартості продукції. Адже її зберігання на великих складах потребуватиме і великих затрат на це. Та й овочі там будуть закуплені – не свої, як у фермера, а отже й дорожчі. Приватний землероб, зауважив В. Плевако, завжди за потреби поступиться в ціні, оскільки в нього, як безпосереднього виробника, є можливість її регулювати.

На сьогодні в Чернігівській області налічується понад 480 фермерських господарств. На одне з них припадає, в середньому 194 га сільгоспугідь. Вирощуванням овочів (паралельно із зерновими) займається приблизно 15-20% фермерів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1063075
 

Останні новини Чернігівщини

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року

7 березня - у 321 році за указом римського імператора Костянтина I неділю було оголошено вихідним днем

7 березня - у 321 році за указом римського імператора Костянтина I неділю було оголошено вихідним днем 09:43

Вісьмома роками раніше він уперше дозволив вільне сповідання християнства. Жодне розпорядження влади в історії не дотримувалося з таким задоволенням, як едикт Костянтина.