Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 12:14:42

На пасовища полюють холдинги

15.10.2013   08:40Агенцiя

На Чернігівщині череди сотень населених пунктів можуть залишитися без випасів

На Чернігівщині 1520 населених пунктів. Біля кожного з них є одне-два, а то й три пасовища для громадської худоби. Традиційно до цього часу склалося так, що люди здебільшого користуються випасами, не підозрюючи, що у них можуть виникнути якісь проблеми з утриманням корів, телят. Ось і у селі Петрівка Бобровицького району так було донедавна.

— Аж тут дізнаємося, що наші два пасовища вирішив взяти в оренду один інвестор, — повідомив редакцію житель села Василь Буток. — Ми, ясна річ, захвилювалися. Як же так? Що собі думає влада? У нас же 135 корів... Куди ж їх виганяти? Такого ще не було, щоб селяни випасали худобу на своєму городі.
Сільський голова Петрівки Микола Малашта підтвердив, що така проблема справді є.

— Люди збурені, — зазначив він. — При розпаюванні земель КСП «Ватутіна» в державних актах була зазначена лише земля з цільовим призначенням «товарне сільськогосподарське виробництво» (рілля). Пасовища та сіножаті до державних актів не ввійшли. Випас зараз ні в оренді, ні в постійному користуванні. За нього не сплачується податок. Нині ж з’явилося сільгосппідприємство, яке хоче взяти пасовище в оренду для обробітку.

Ще торік, аби протидіяти цьому, Петрівська сільська рада розпочала процедуру створення громадського пасовища. Фактично це було таке перше рішення місцевого територіального органу на Придесенні. Оскільки подібної практики перетворення земельних ділянок в узаконені пасовища ще в області не набули, то петровська громада зіткнулася з низкою бюрократичних перепон. При цьому на затягування термінів оформлення документації вплинуло і те, що нинішнього року змінилося чинне законодавство з вищезгаданого приводу.

Петрівський сільський голова надіслав у корпункт теку його листування з різними інстанціями. Наразі документи про облаштування громадського пасовища перебувають в головному управлінні Держземагентства у Чернігівській області.
 
Коментар заступника начальника головного управління Держземагентства у Чернігівській області Ігоря Пузана:
 
— Цього року весною згідно з дорученням Президента України у всіх районах почали збирати інформацію про наявні пасовища для забезпечення ними територіальних громад. На жаль, до нас надійшло всього-на-всього шість заяв про створення громадських пасовищ, в тому числі й з Петрівки. Після доопрацювання, отримання додаткових документів незабаром будуть видані накази про реєстрацію земельних ділянок заявників. Далі сільради зможуть замовити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадських пасовищ. Його виконують протягом 5—6 місяців. Зазначу, що ця робота коштує від 5—7 тисяч гривень і більше. Тому територіальним громадам слід запланувати згадані кошти в бюджет наступного року, або знайти спонсора. Дехто з голів сільрад вважає, що нехай все йде попереднім чином, без змін. Однак, якщо не буде незабаром створене громадське пасовище, то завтра на цю земельну ділянку вправі претендувати сільгоспвиробник-інвестор, і наш державний орган не зможе йому відмовити, оскільки немає законодавчих підстав, а він сплачуватиме податок. Крім того, триває інвентаризація земель державної власності. Незабаром ними розпоряджатиметься Земельний банк, який одержить і пасовища на умовах користування. Він, зрозуміло, теж буде зацікавлений в отриманні доходу із цих земельних ділянок і передаватиме їх в оренду. Тому сільським радам наперед слід уже реально подбати про захист своїх інтересів. Адже худоба, для забезпечення кормами якої потрібні випаси, сьогодні є одним з основних джерел доходів селян.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.