Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 10:25:15

Не всі, хто торгує алкоголем та цигарками, чесні перед бюджетом та потенційними покупцями даної продукції

12.10.2013   12:39

Особливості ліцензування та контролю за обігом підакцизних товарів

На Чернігівщині діють 4576 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких 2464 - на алкогольні напої та 2112 – на тютюнові вироби.

За видані та подовжені ліцензії до бюджету сплачено понад 9 млн. грн., та 1 млн. грн. за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями.

Проте, перевірки показують, що не всі, хто торгує алкоголем та цигарками, чесні перед бюджетом та потенційними покупцями даної продукції.

З початку року за несвоєчасну сплату призупинено дію 328 ліцензій,   анульовано - 545.

З метою недопущення безліцензійної торгівлі фальсифікованими підакцизними товарами з початку року проведено 105 перевірок на ринку алкогольних та тютюнових виробів. Виявлено 136 порушень. А саме:
54 - за зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку або без марок;
21 порушення мінімальних цін на алкогольні напої;
8 порушень максимальних цін на тютюнові вироби;
11 – за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам;
2 – безліцензійна торгівля;
37 – зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру;
2 – реалізація алкоголю через РРО не зазначених у ліцензії;
1 –інші порушення.

За результатами перевірок  прийнято 105 рішень про застосування фінансових санкцій на загальну суму 623,27 тис.грн. Сплачено 378,2 тис.грн.

Найпоширенішим порушенням є зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових з підробленими марками акцизного податку або без марок. У загальній кількості виявлених порушень вищезазначене займає 40 %. Мінімальна штрафна санкція за таке порушення складає 8500  грн.

Найбільше підробок підакцизної продукції  були виявлені у: Козелецькому районі – 7 випадків; Прилуцькому та Чернігівському районі – по 8 випадків; м.Чернігів – 5.

Крім того, в області  посилено контроль за недопущенням продажу  суб'єктами господарювання алкогольних  напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 річного віку.

Спільно з працівниками міліції  виявлено 11 фактів продажу алкогольних напоїв або тютюнових виробів неповнолітнім. Порушники оштрафовані. Сума штрафних санкцій по проведених спільних перевірках  склала 74,8 тис.грн. Анульовано 17 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном.

До речі, при продажу алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років, передбачена відповідальність – анулювання ліцензії та штраф у розмірі 6800 гривень.
 

Останні новини Чернігівщини

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

Продавець: понад 700 пропозицій від роботодавців у поточному році

Продавець: понад 700 пропозицій від роботодавців у поточному році 10:07

Із людьми цієї професії ми зустрічаємось щодня.

Викрито організовану групу фізичних осіб, які приховували підприємницьку діяльність та ухилились від сплати понад 11 мільйонів гривень податків

Викрито організовану групу фізичних осіб, які приховували підприємницьку діяльність та ухилились від сплати понад 11 мільйонів гривень податків 09:53

За інформацією Служби безпеки України в Чернігівській області та матеріалами Державної служби фінансового моніторингу України викрито діяльність групи фізичних осіб, які отримували значні суми грошових коштів на свої рахунки в банках.

Зловживання службовим становищем - підозрюється колишній директор одного з провідних медичних закладів Чернігова

Зловживання службовим становищем - підозрюється колишній директор одного з провідних медичних закладів Чернігова 09:51

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури колишньому генеральному директору одного з комунальних медичних закладів Чернігівської обласної ради у спосіб, передбачений ст. 135 КПК України, повідомлено підозру за ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем).

Перший майданчик для вільного вигулу собак з’явився у Березовому гаю

Перший майданчик для вільного вигулу собак з’явився у Березовому гаю 09:41

У Березовому гаю з’явився перший в Чернігові майданчик для вільного вигулу собак. Незабаром мають збудувати ще два – у парку на розі проспекту Миру та вулиці Софії Русової, а також на вулиці Красносільського у мікрорайоні Масани.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини