Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 23:38:56

Не всі, хто торгує алкоголем та цигарками, чесні перед бюджетом та потенційними покупцями даної продукції

12.10.2013   12:39

Особливості ліцензування та контролю за обігом підакцизних товарів

На Чернігівщині діють 4576 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких 2464 - на алкогольні напої та 2112 – на тютюнові вироби.

За видані та подовжені ліцензії до бюджету сплачено понад 9 млн. грн., та 1 млн. грн. за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями.

Проте, перевірки показують, що не всі, хто торгує алкоголем та цигарками, чесні перед бюджетом та потенційними покупцями даної продукції.

З початку року за несвоєчасну сплату призупинено дію 328 ліцензій,   анульовано - 545.

З метою недопущення безліцензійної торгівлі фальсифікованими підакцизними товарами з початку року проведено 105 перевірок на ринку алкогольних та тютюнових виробів. Виявлено 136 порушень. А саме:
54 - за зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку або без марок;
21 порушення мінімальних цін на алкогольні напої;
8 порушень максимальних цін на тютюнові вироби;
11 – за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам;
2 – безліцензійна торгівля;
37 – зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру;
2 – реалізація алкоголю через РРО не зазначених у ліцензії;
1 –інші порушення.

За результатами перевірок  прийнято 105 рішень про застосування фінансових санкцій на загальну суму 623,27 тис.грн. Сплачено 378,2 тис.грн.

Найпоширенішим порушенням є зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових з підробленими марками акцизного податку або без марок. У загальній кількості виявлених порушень вищезазначене займає 40 %. Мінімальна штрафна санкція за таке порушення складає 8500  грн.

Найбільше підробок підакцизної продукції  були виявлені у: Козелецькому районі – 7 випадків; Прилуцькому та Чернігівському районі – по 8 випадків; м.Чернігів – 5.

Крім того, в області  посилено контроль за недопущенням продажу  суб'єктами господарювання алкогольних  напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 річного віку.

Спільно з працівниками міліції  виявлено 11 фактів продажу алкогольних напоїв або тютюнових виробів неповнолітнім. Порушники оштрафовані. Сума штрафних санкцій по проведених спільних перевірках  склала 74,8 тис.грн. Анульовано 17 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном.

До речі, при продажу алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років, передбачена відповідальність – анулювання ліцензії та штраф у розмірі 6800 гривень.
 

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».