Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 квітня, 13:14:34

На Чернігівщині зібрано півтора мільйона тонн зерна

12.10.2011   18:27Агенцiя

Аграрії Чернігівської області намолотили півтора мільйона тонн зерна в ході збирання врожаю нинішнього року. Про це повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За даними оперативної звітності, на сьогоднішній день сільгоспвиробники області вже зібрали 1 мільйон 517 тисяч тонн зерна або 75% прогнозованого валу. Наразі триває збирання кукурудзи, якої вже намолочено 620 тисяч тонн або дещо більше половини від прогнозованих обсягів.

Першими на Чернігівщині були зібрані пшениця, жито, ячмінь та інші ранні зернові культури. Вже завершується збирання і більшості пізніх зернових культур. Таких, як гречка, якої намолотили майже 16 тисяч тонн, що на 10% більше цьогорічного прогнозу і вдвічі більше, ніж торік. Також добігає кінця збирання проса, якого намолотили у два з половиною рази більше, ніж прогнозувалось — майже 12 тисяч тонн.

Прогнози на врожай зернових та зернобобових культур цього року переглядались у бік збільшення два рази. Спочатку, через тривалу посуху наприкінці весни та початку літа, прогноз на врожай був невисоким — близько півтора мільйона тонн зерна.

Проте вегетація культур тривала задовільно, і прогноз було переглянуто — до 1,8 мільйона тонн збіжжя. А коли в області почали молотити пізні зернові культури, на вегетації яких тривалі дощі позначились позитивно, то прогноз на врожай було переглянуто ще раз — до 2-х мільйонів тонн.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини