Орієнтація на ризики
Прийняття Податкового кодексу України стало знаковою подією в удосконаленні податкового законодавства. Його норми спрямовані на побудову сучасної, справедливої фіскальної політики.

Зокрема, Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначає компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення перевірок, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
З 2011 року ведено такі види податкових перевірок: камеральні (проводяться у приміщенні органу ДПС виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків), документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Перевірятимуться платники податків, хто має ризики щодо несплати податків або при неодноразовому нагадуванні про існуючі ризики не вживають заходів щодо їх усунення. Це практика усіх розвинутих країн світу та важливий крок до наближення нашого законодавства до європейського зразка.
Дієвість ризикоорієнтованої системи дає змогу вчасно виявляти суб’єктів господарювання, які мають ризики щодо податкових зобов’язань. Такі суб’єкти самі звертають на себе увагу податкової служби. Розшифровки податкових зобов’язань і податкового кредиту у розрізі контрагентів за допомогою системи зіставлення, сприяє збільшенню сум надходжень податків, поліпшенню результативності контрольно – перевірочної роботи і виявленню підприємств “податкових ям”. Такі підприємства, виписуючи податкові накладні, не декларують податкові зобов’язання у повному обсязі.
За наслідками відпрацювання платників, які користувалися “податковими ямами” зменшено бюджетне відшкодування ПДВ на суму 15.3 млн. грн. Податківці прагнуть оперативно виявляти зони ризику і вчасно знешкоджувати їх.
З початку року фахівцями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові при проведенні документальних перевірок донараховано близько 20,4 млн. грн.
До речі, з початку року до бюджетів усіх рівнів надійшло 866,1 млн.грн. До Державного бюджету зібрано 447,2 млн.грн., місцевий бюджет поповнився на 418,8 млн.грн.
Олександр Дорошок, заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, заступник начальника
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.