Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 березня, 01:31:33

Майже 20 млн. гривень екологічного податку з початку року сплачено на Чернігівщині

07.09.2013   10:47

Зокрема до Державного бюджету спрямовано більш ніж 10 млн.грн., місцеві бюджети поповнились на 9,2 млн. грн. Загалом у Чернігівській області екоподаток, з надходжень від якого фінансуються заходи, спрямовані на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів, на разі сплачують більш ніж 3,5 тисячі платників. Найбільший внесок отримано від підприємства “Технова”.

Нагадаємо, що набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм” від 04.07.2013 р. № 422. У зв’язку з цим коло платників екоподатку розширилося за рахунок громадян, які здійснюватимуть ввезення, виробництво та придбання транспортних засобів та кузовів до них, які в подальшому підлягатимуть утилізації.

До об’єктів оподаткування не відносяться придбані на території України автомобілі, що в установленому порядку були зареєстровані (перереєстровані) до 1 вересня 2013 року або реалізовані після 1 вересня 2013 року. Крім того, від оподаткування звільняється транспорт спеціального призначення, придбаний за бюджетні кошти, та транспорт для інвалідів.

Розмір утилізаційного збору залежить від ставок та коефіцієнтів, які в свою чергу, прив’язані до виду транспортного засобу, року випуску та об’єму двигуна або повної маси. Сплатити податок необхідно у день подання декларації на митниці під час ввезення авто на територію України. У разі придбання транспорту вітчизняний виробник сплатить його в день продажу, якщо він не звільнений від оподаткування.

Запровадження утилізаційного збору в першу чергу сприятиме вирішенню питання утилізації непридатних автомобілів та оздоровленню навколишнього середовища, а також дозволить поповнити бюджет.

Останні новини Чернігівщини

Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22

26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.

«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18

«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.

Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12

Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.

Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52

У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

27 лютого: цей день в Україні і світі

27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50

День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини