Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 04:54:24

Податок на нерухоме майно: запитуєте-відповідаємо

12.08.2013   11:28

До Головного управління Міндоходів у Чернігівській області надходить чимало запитань, що стосуються податку на нерухоме майно.

І недарма, адже останнім часом з цього приводу відбулося ряд змін. Останні нововведення коментує заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Наталя Кузнецова: «Депутати Верховної Ради України відстрочили сплату податку на нерухоме майно з фізичних осіб до наступного року. Відповідні зміни внесені в існуючу редакцію статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України. Зміни внесені Законом України від 4 липня поточного року за номером 403 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об`єктів нерухомості”.

Таким чином отримані громадянами в цьому році повідомлення Міндоходів України про сплату податку мають бути використані лише для звірки кількості об`єктів нерухомого майна та її площі. Сплачувати за повідомленнями не потрібно. А громадяни, які вже сплатили податок, можуть його повернути. Для цього їм необхідно звернутися із заявою до податкових інспекцій (територіальних органів Міндоходів України).

Крім того, сплачені в цьому році кошти можуть бути зараховані в рахунок сплати податку у 2014.

Відповідно до прийнятих змін у наступному році передбачається перегляд розмірів житлової нерухомості, на яку поширюватиметься пільга.

Так, сплачувати податок не доведется, якщо сумарна житлова площа квартир не буде перевищувати 120 квадратних метрів, будинків- 250, квартир і будинків разом – 370 квадратних метрів.

До зазначених змін податок нараховувався на кожен об`єкт нерухомості окремо, а пільга поширювалася лише на один з об`єктів.

Тобто новий порядок передбачає, що житлова площа підсумовуватиметься, а ставки податку буде диференційовано за наступними критеріями.

не більше 1 відсотка мінімальної зарплати - для власників квартир, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів і власників будинків, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів.

1 відсоток мінімальної зарплати для різних об`єктів житлової нерухомості, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 квадратних метрів.

2,7 відсотка мінімальної зарплати буде застосовуватися у разі перевищення зазначених обмежень.

Отже, прийняті зміни дозволять зменшити податкове навантаження для фізичних осіб та не сплачувати податок на житлову нерухомість до встановлених меж незалежно від того, скільки квартир або будинків у власності».

Останні новини Чернігівщини

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 29 листопада в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19.

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води 18:24

Поблизу смт Срібне - одна із найскладніших ділянок капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. З великою гідротехнічною спорудою та понаднормовими ухилами рельєфу. Це Тростянецька балка.

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування 18:17

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вбивства, вчиненого через необережність.

Кордон за тиждень

Кордон за тиждень 18:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.