Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 21:58:41

В Чернігівський області налічувалося понад 27 тис. об’єктів роздрібної торгівлі

27.07.2013   11:31

До Дня працівників торгівлі

Торгівля на сьогодні залишається однією з основних складових внутрішнього ринку, яка забезпечує життєві потреби населення в продуктах харчування, предметах домашнього вжитку, товарах легкої промисловості.

Внесок підприємств галузі в створенні валової доданої вартості в Чернігівській області склав понад 13%.

За статистичною оцінкою, на початок 2013 р. в області налічувалося понад 27 тис. об’єктів роздрібної торгівлі, які належали підприємствам (юридичним особам) та фізичним особам–підприємцям.

У 2012 р. обсяг продажу споживчих товарів за всіма каналами реалізації становив 14,6 млрд.грн., що на 13,7% більше рівня 2011 р.

Зростання обсягу обороту роздрібної торгівля спостерігалося і в поточному році. За І півріччя 2013р. він зріс на 11,4% (в Україні – на 11,2%) та становив 7,3 млрд.грн.

В обороті роздрібної торгівлі понад половину обсягів сформовано фізичними особами-підприємцями, 42% – підприємствами–юридичними особами, решта припадала на продаж сільськогосподарських продуктів на організованих ринках та на реалізацію споживчих товарів на неформальних ринках.

Характерною ознакою сучасної торгівлі став активний розвиток мережі супер- та гіпермаркетів – магазинів із великим асортиментом товарів, сучасними методами обслуговування покупців. Найпоширенішою в області представлена мережа магазинів та супермаркетів торгових марок “Союз”, “Квартал”, “СеДаМ”. Поряд із ними пропонують послуги “АТБ-маркет”, “ЕКО-маркет”, “Сільпо”, “Фора”, “Фуршет”, “Велика кишеня”, які розповсюджені в різних регіонах України. Внесок цих торгових систем у товарооборот підприємств області складає майже третину.
 

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.