Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 03:42:22

Інформаційний дайджест від податкової

25.07.2013   11:50Агенцiя

Податківці нагадують про необхідність сплати податків та роз'яснюють необхідність електронної звітності.

Звітність в он-лайн режимі

ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області нагадує, що з 1 січня 2013 року для суб’єктів господарювання настав обов’язок подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій в електронному вигляді.
Водночас нагадуємо, що з 1 січня 2014 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Наближається термін сплати податку на доходи фізичних осіб

Громадяни, які одержували доходи у 2012 році повинні самостійно, до 1 серпня сплатити суму податку, зазначеного ними у податковій декларації про майновий стан та доходи за минулий рік.
Всього жителями міста Чернігова подано 3637 декларації про одержані у 2012 році доходи. Задекларовано 263,4 млн. гривень доходу, із якого 1213 громадян мають сплатити 3,7 млн. гривень податку.
Найбільше декларацій подали громадяни, які отримували доходи від спадщини (дарунку), а саме 1280 громадян, податок з яких становить 2733,3 тисяч гривень. Про продаж автомобілів повідомили 25 громадян (17,2 тисяч гривень до сплати).
Громадяни, які сплачували проценти за користування іпотечним кредитом, робили пожертвування неприбутковим організаціям, сплачували закладам освіти за здобуття середньої професійної або вищої освіти, сплачували за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення, оплачували допоміжні репродуктивні технології, мають право на податкову знижку. Таких громадян звернулося до податкової інспекції 1659, їм буде повернуто 1855,6 тис. гривень. У цих випадках декларацію можна подати до 31 грудня включно.
До адміністративної відповідальності притягнуто 67 фізичних осіб, які зобов”язані подати декларацію у встановлений термін на суму 3,8 тис. грн.

На даний час вживаються заходи та залучаються до оподаткування громадяни, що ухилилися від подачі декларацій. Їм буде нарахований податок на підставі наявних у інспекції даних. Також їх очікують штрафні санкції у розмірі 25 відсотків від визначеного податку.
Працівники ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області наполегливо просять не відкладати сплату податку на останній день, а тих громадян, які забарилися із подачею декларацій – зробити це негайно.

Заступник начальника ДПІ у м. Чернігові Головного
управління Міндоходів у Чернігівській області
Олександр Дорошок

Визначено нових платників єдиного внеску

Платниками єдиного внеску з липня 2013 року є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу по вагітності та пологах, та особи, які отримують допомогу по вагітності та пологах.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу по вагітності та пологах, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2% від суми допомоги по вагітності та пологах та утримують єдиний внесок у розмірі 2% з осіб, що отримують таку допомогу.

Зазначені суми нарахованого та утриманого єдиного внеску відображаються платником у звіті до Пенсійного фонду України та підлягають сплаті за календарний місяць, в якому їх нараховано, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Ріст автоматичного відшкодування податку на додану вартість спостерігається на Чернігівщині

Протягом І півріччя платниками нашої області задекларовано до відшкодування податку на додану вартість на розрахункові рахунки на суму більш ніж 133 млн. грн.. За аналогічний період минулого року було заявлено понад 109 млн. гривень.

Грошовими коштами на рахунки відшкодовано майже 119 млн. грн. Торік ця цифра склала – 139,8 млн. гривень.

Критеріям автоматичного відшкодування ПДВ відповідають 8 суб’єктів господарювання. Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року спостерігається ріст автоматичного відшкодування ПДВ. Торік платникам в автоматичному режимі повернули 67,4 млн. грн., цього року – більше 93 млн.грн.

за інформацією ДПІ в м.Чернігові та прес-служби ГУ Міндоходів в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин 16:55

Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування 16:37

У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону, який умовно розпочнеться з 15 жовтня.

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік 16:18

26 липня о 12:20 з р. Дніпро поблизу с. Неданчичі Любецької територіальної громади Чернігівського району особовим складом 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини з смт Ріпки піднято на поверхню тіло чоловіка, 1955 року народження, мешканця м. Суми, пошуки якого тривали майже три дні.

Викрито незаконне виробництво горілки

Викрито незаконне виробництво горілки 16:09

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, припинено діяльність незаконного виробництва горілчаних виробів.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи 16:02

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 липня в області щеплено першою та другою дозою 136 026 людей.