Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 грудня, 23:12:20

В середньому одна сім’я на Чернігівщині витрачає 3590 грн на місяць

21.06.2013   13:56

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, середньостатистична сім’я області в ІV кварталі 2012р. витрачала 3590,1 грн. за місяць.

Кожний житель щомісячно витрачав у середньому 1850,6 грн. еквівалентних1 сукупних витрат. Найбільше витрачали  кияни (2547,8 грн.), середньодушові сукупні витрати яких в 1,5 рази перевищили аналогічний показник середньостатистичного українця  (1744 грн.)  та  жителі Черкаської області (2016,9 грн.).

Відбулися певні зміни  в напрямках спрямування жителями Чернігівщини своїх  витрат. Біля половини коштів (48,4%) були витрачені на харчування (у ІV кварталі 2011р. – 55,5%).

Найбільш значними були витрати на житло, воду, електроенергію, газ, інші види палива  – 267,1 грн. (7,4%), з них оплата житла, комунальних продуктів та послуг (з урахуванням суми пільг та субсидій) становили 230,2 грн. (6,4%) на місяць (у IV кварталі 2011р. – 6,7%). У домогосподарствах України оплата житла становила 326 грн. (8,9%).

Щомісячно на купівлю одягу та взуття направлялось 231,3 грн. (6,5% сімейного бюджету),  на транспорт – 107,8 грн. (3%), на зв’язок – 85 грн. (2,4%). На предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла кожне домогосподарство витрачало – 65,4 грн. (1,8%), Витрати на  відпочинок і  культуру становили  65,5 грн. (1,8%), на освіту – 25,9 грн. (0,7%) тощо.

Зростають неспоживчі витрати чернігівців. На допомогу родичам та іншим особам, купівлю акцій, нерухомості, витрати на будівництво, капітальний ремонт житла, вклади до банків тощо домогосподарства спрямували 20,4% усіх витрат, проти 13% у IV кварталі 2011р.

До теми: Середньомісячний дохід однієї сім'ї на Чернігівщині складає 3954,1 грн.

--------
 1З урахуванням шкали еквівалентності, яка відображає зменшення мінімально необхідних потреб на одного члена домогосподарства при збільшенні розміру домогосподарства та зміні його складу. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини