Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 грудня, 15:57:24

Презентовано результати дослідження про якість водопостачання

30.05.2013   08:38

У Чернігівській міській раді представник Світового банку Тамара Сулухіа презентувала результати дослідження щодо ефективного управління у секторі водопостачання.

Дослідження проводилися торік у Чернігові, Борисполі, Івано-Франківську та Львові – містах, у яких втілюється проект “Розвиток міської інфраструктури”. Робота виконана у співпраці з Інститутом місцевого розвитку та Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida).

За словами Т.Сулухіа, для українських міст характерний універсальний доступ до водопостачання, але недостатній рівень технічного обслуговування і відновлювальних робіт. Водночас, рівень тарифів є нижчим окупності. У таких умовах населення не має стимулів вимагати кращих послуг.

“Ключовим питанням є те, що серед громадян немає різкого запиту на покращення управління у цій сфері. Не можливо зробити зміни, якщо не буде запиту населення”, – зробила висновок експерт.

Для поліпшення якості водопостачання, згідно із дослідженням, необхідно провести тарифну реформу, що може стати “переломним моментом” для посилення вимог споживачів кращої якості послуг і більшого доступу до інформації.

У рамках звіту запропоновано довготермінові та короткострокові рекомендації. Окремі з них стосуються державної політики у цій галузі, інші – безпосередньої діяльності водоканалів. Зокрема, йдеться про відкритість інформації про характеристику питної води, стандартизацію аналізів якості води, створення веб-сайтів усіх комунальних підприємств, проведення просвітницької діяльності стосовно прав споживачів і показників послуг водопостачання, офіційне закріплення зворотного зв’язку.

В обговоренні підсумків дослідження взяв участь і міський голова Олександр Соколов. Він підтримав запропонований комплекс заходів і висловив подальшу зацікавленість у співпраці із Світовим банком.

Т.Сулухіа підкреслила, що Світовий банк розглядає Чернігів як надійного партнера. “Ми дивимося у перспективу і шукаємо шляхи подальшої співпраці із нашими партнерами”, – сказала вона.

 

Останні новини Чернігівщини

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими 14:23

Останній місяць року завжди особливий: він сповнений турбот, надій та сподівань.

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року 14:15

Перший день останнього місяця року ідеально підходить, щоб згадати всі плани на 2021 та виокремити, що залишилось невтіленим.

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти 13:57

Всі ми знаємо, як швидко летить час в передсвятковій метушні.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 13:51

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряче. А що може бути краще ніж апетитний і ароматний суп?

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини