Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 11:20:16

Серед регіонів України область посідає дванадцяте місце в забезпеченості торговою площею магазинів та місцями в об’єктах ресторанного господарства

24.05.2013   08:02

За даними державних статистичних спостережень, у 2012 р. підприємствами (юридичними особами), які здійснювали роздрібну торгівлю та ресторанне господарство в області, реалізовано населенню споживчих товарів на 6,3 млрд.грн., що на 12,9% більше в порівнянних цінах, ніж у 2011 р.

У структурі продажу переважали непродовольчі товари (51,7% роздрібного товарообороту). Вартість їх становила 3,3 млрд.грн., що перевищило обсяги 2011 р. на 11,4%. Вагому частку в обсязі роздрібного товарообороту серед непродовольчих товарів займав продаж бензину, частка якого склала 12%. Чималий вплив на формування обсягу роздрібного товарообороту підприємств мав також продаж товарів фармацевтичних (9%), автомобілів та автотоварів (7%), матеріалів будівельних (4%), дизельного пального (3%).

Продовольчих товарів було реалізовано на 3,0 млрд.грн., що на 14,5% більше, ніж рік тому. Продаж продуктів харчування (без алкогольних напоїв та тютюнових виробів) при цьому зріс майже на 20%, серед них найбільше – картопля, овочі, плоди, ягоди, крупи та бобові, яйця, цукор, сир сичужний, плавлений та кисломолочний, м’ясні та рибні продукти.

За даними державних статистичних спостережень, станом на 1 січня 2013 р. в складі підприємств (юридичних осіб), що здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в області, налічувалося 1475 магазинів, 196 кіосків, 616 закладів ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани, бари тощо).

Забезпечення населення світлими нафтопродуктами та газом здійснювали 150 автозаправних станцій, включаючи АГНКС. Найбільше їх (72% загальної кількості АЗС) розташовано в міських поселеннях.

Проти 2011р. кількість об’єктів роздрібної торгівлі в області скоротилася на 5,5%, мережа ресторанного господарства зросла на 5,7%.

За спеціалізацією дві третини магазинів були продовольчі, з них 98% – з універсальним асортиментом товарів.

Високий рівень торговельного обслуговування населення здійснювали 26 універсамів та супермаркетів, 3 гіпермаркети (це лише 3% від усіх продовольчих магазинів області), які у 2012 р. забезпечили більше половини роздрібного товарообороту продовольчих магазинів.

Серед непродовольчих магазинів переважали спеціалізовані, з яких 72% становили аптеки, аптечні пункти та магазини оптики.

Станом на 01.01.2013 р. більше половини (55%) магазинів області знаходилися в міських поселеннях, найбільше їх зосереджено в обласному центрі.

Із загальної кількості об’єктів ресторанного господарства 59% розташовані в міських поселеннях, решта – у сільській місцевості.

Забезпеченість населення області мережею роздрібної торгівлі в розрахунку на 10 тис. осіб на кінець 2012 р. склала 17 об’єктів (в Україні цей показник становив 14 одиниць). Забезпеченість об’єктами ресторанного господарства склала 6 об’єктів (в цілому по Україні – 5 об’єктів).
 

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини