Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 12:45:10

Продовжується виплата орендної плати за паї

22.04.2013   15:42Агенцiя

На Чернігівщині розпочались виплати за договорами оренди земельних ділянок та часток (паїв) 2013 року. Про це повідомили в прес-службі Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В умовах дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення все ширшого розповсюдження набуває укладення довгострокових (від 5-ти до 10-ти років) договорів оренди земель, які підпадають під дію мораторію. Так, із загальної кількості укладених договорів оренди (235 тисяч) 164 тисячі украдені на період від 6-ти і більше років.

Розрахунок оплати за використання земель орендарем має важливе суспільне значення. Така плата відображає відносини між орендарем і орендодавцем щодо розподілу між ними грошових потоків, пов'язаних з використанням об'єктів оренди. Станом на 1 квітня 2013 року селянам Чернігівщини вже виплачено більше 10 мільйонів гривень орендної плати. Всього договорами оренди землі у поточному році передбачено виплатити орендодавцям більше 424 мільйонів гривень.

Відомо, що розмір плати за оренду земельних ділянок сільгосппризначення має бути не меншим 3% визначеної відповідно до законодавства їх вартості. В області середній розмір орендної плати за землю становить 4,3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Плата за 1 гектар орендованої землі коливається в межах 544 гривні. Наразі розрахунки здійснюються в основному грішми та послугами.

Питання орендної ставки на землю є важливим соціальним питанням, адже основними орендодавцями в Україні є її громадяни - власники земельних паїв. В даний час в парламенті України на розгляді знаходяться 4 законопроекти, які передбачають значне збільшення орендної плати за землю від 4,5 до 7 відсотків. Зокрема, проект Сергія Міщенка визначає, що річна сума платежу не може бути меншою 12 мінімальних заробітних плат.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.