Кількісний та якісний склад найманих працівників Чернігівщини у 2012 році. ДОВІДКА
На кінець 2012 р. на підприємствах, в установах та організаціях області (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) було зайнято 221,1 тис. штатних працівників.

За статевою ознакою облікова кількість жінок перевищила кількість чоловіків і склала 56,9%. Традиційно чоловічими сферами прикладання праці залишалися лісове господарство (85,6%), металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів (81,4%), оброблення деревини та виробництво виробів із деревини, крім меблів (81,1%) та будівництво (78,5%).
Жіноча праця більш поширена в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (83,4%), у сфері діяльності готелів та ресторанів (82,6%), виробництві шкіри, виробів із шкіри та інших матеріалів (81,9%), текстильному виробництві, виробництві одягу, хутра та виробів з хутра (79,1), освіті (77,2%), фінансовій діяльності (75,1%).
Аналіз даних щодо розподілу найманих працівників за окремими віковими групами свідчить, що на кінець 2012 р. на підприємствах було задіяно 62,9 тис. молодих працівників (у віці 15–35 років), або кожен четвертий працюючий. Більш пріоритетною сферою працевлаштування для молоді була фінансова діяльність і торгівля, де частка зазначеної категорії працівників складала близько половини всіх працюючих.
Кількість працівників передпенсійного віку на кінець 2012 р. становила 31,9 тис. осіб. Серед них більше половини (57,1%) – жінки.
Наприкінці 2012 р. кожен шостий працівник отримував пенсію (36,9 тис. осіб). Дві третини працюючих пенсіонерів отримали пенсію по досягненню пенсійного віку, кожен четвертий – по інвалідності, решта – за вислугу років. Найчастіше праця пенсіонерів використовувалась у виробництві електричного, електронного та оптичного устатковання (31%), виробництві машин та устатковання (28,2%). Працівникам зазначених видів діяльності призначено пенсію переважно по досягненню пенсійного віку.
На кінець минулого року кількість працівників із вищою освітою всіх рівнів становила 118,7 тис. осіб, або майже кожен другий працюючий. З повною вищою освітою працювало 66,0 тис. осіб, з них 1,5% – мали науковий ступінь. Працівники з повною вищою освітою переважали у державному управлінні (64,2% облікової кількості штатних працівників), фінансовій діяльності (57,1%), дослідженнях та розробках (56,7%), ), освіті – 55,7%.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.