Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 06:46:13

Кількісний та якісний склад найманих працівників Чернігівщини у 2012 році. ДОВІДКА

22.04.2013   07:43

На кінець 2012 р. на підприємствах, в установах та організаціях області (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) було зайнято 221,1 тис. штатних працівників.

За статевою ознакою облікова кількість жінок перевищила кількість чоловіків і склала 56,9%. Традиційно чоловічими сферами прикладання праці залишалися лісове господарство (85,6%), металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів (81,4%), оброблення деревини та виробництво виробів із деревини, крім меблів (81,1%) та будівництво (78,5%).

Жіноча праця більш поширена в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (83,4%), у сфері діяльності готелів та ресторанів (82,6%), виробництві шкіри, виробів із шкіри та інших матеріалів (81,9%), текстильному виробництві, виробництві одягу, хутра та виробів з хутра (79,1), освіті (77,2%), фінансовій діяльності (75,1%).

Аналіз даних щодо розподілу найманих працівників за окремими віковими групами свідчить, що на кінець 2012 р. на підприємствах було задіяно 62,9 тис. молодих працівників (у віці 15–35 років), або кожен четвертий працюючий. Більш пріоритетною сферою працевлаштування для молоді була фінансова діяльність і торгівля, де частка зазначеної категорії працівників складала близько половини всіх працюючих.

Кількість працівників передпенсійного віку на кінець 2012 р. становила 31,9 тис. осіб. Серед них більше половини (57,1%) – жінки.

Наприкінці 2012 р. кожен шостий працівник отримував пенсію (36,9 тис. осіб). Дві третини працюючих пенсіонерів отримали пенсію по досягненню пенсійного віку, кожен четвертий – по інвалідності, решта – за вислугу років. Найчастіше праця пенсіонерів використовувалась у виробництві електричного, електронного та оптичного устатковання (31%), виробництві машин та устатковання (28,2%). Працівникам зазначених видів діяльності призначено пенсію переважно по досягненню пенсійного віку.

На кінець минулого року кількість працівників із вищою освітою всіх рівнів становила 118,7 тис. осіб, або майже кожен другий працюючий. З повною вищою освітою працювало 66,0 тис. осіб, з них 1,5% – мали науковий ступінь. Працівники з повною вищою освітою переважали у державному управлінні (64,2% облікової кількості штатних працівників), фінансовій діяльності (57,1%), дослідженнях та розробках (56,7%), ), освіті – 55,7%.

 

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.