Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 15:37:24

Проблем з майбутнім врожаєм на Чернігівщині не очікується

04.04.2013   16:03Агенцiя

Незважаючи на аномальні погодні умови в Україні, ситуація з зерновими культурами на Чернігівщині досить оптимістична. Про це повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Колесников.

За його словами, найбільш небезпечним для рослин буде різке підвищення температури, що може негативно вплинути на розвиток вторинної кореневої системи, коли відбувається закладання продуктивних пагонів. Та поки що причин для хвилювання немає. Більше 91% посівів знаходиться в доброму та задовільному стані.

"З осені піклуючись про урожай 2013 року внесено мінеральних добрив на 1 гектар озимих культур 45 кілограмів поживних речовин (на 40% більше, ніж під урожай 2012 року), посівний матеріал використовувався не нижче другої репродукції тощо", - зауважив він.

Створено страхові фонди насіння ярих культур в обсязі 6,21 тисячі тонн на випадок потреби в пересіві озимих культур урожаю поточного року.
Також для збереження врожаю, в умовах контрастних кліматичних температур, можуть проводитися зміни в структурі посівних площ на користь окремих зернових культур.

"Посів ярих не буде раннім, хоча саме ранній посів вважається найсприятливішим. Але і той факт, що він розпочнеться у другій половині квітня, не повинно позначиться негативно на врожаї", - зазначив Микола Колесников.
 

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.