Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 12:38:35

Проблем з майбутнім врожаєм на Чернігівщині не очікується

04.04.2013   16:03Агенцiя

Незважаючи на аномальні погодні умови в Україні, ситуація з зерновими культурами на Чернігівщині досить оптимістична. Про це повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Колесников.

За його словами, найбільш небезпечним для рослин буде різке підвищення температури, що може негативно вплинути на розвиток вторинної кореневої системи, коли відбувається закладання продуктивних пагонів. Та поки що причин для хвилювання немає. Більше 91% посівів знаходиться в доброму та задовільному стані.

"З осені піклуючись про урожай 2013 року внесено мінеральних добрив на 1 гектар озимих культур 45 кілограмів поживних речовин (на 40% більше, ніж під урожай 2012 року), посівний матеріал використовувався не нижче другої репродукції тощо", - зауважив він.

Створено страхові фонди насіння ярих культур в обсязі 6,21 тисячі тонн на випадок потреби в пересіві озимих культур урожаю поточного року.
Також для збереження врожаю, в умовах контрастних кліматичних температур, можуть проводитися зміни в структурі посівних площ на користь окремих зернових культур.

"Посів ярих не буде раннім, хоча саме ранній посів вважається найсприятливішим. Але і той факт, що він розпочнеться у другій половині квітня, не повинно позначиться негативно на врожаї", - зазначив Микола Колесников.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.