Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 02:02:59

Про готовність техніки до проведення весняно-польових робіт

03.04.2013   08:03Агенцiя

Незважаючи на погодні умови, що склалися за останній тиждень в Україні підготовка до проведення весняно-польових робіт триває. Товаровиробники області готові вийти в поле. Про це повідомили в прес-службі Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації.

Важливий фактор успішного проведення весняно-польових робіт - забезпечення належного функціонування сільськогосподарської техніки, і на даному етапі готові до роботи 6521 тракторів, 5781 грунтооборобних агрегатів та 2692 сівалок, що становить 100% до наявних.

Прорахована й потреба господарств у паливно-мастильних матеріалах для проведення весняно-польових робіт. На сьогоднішній день накопичено 13,9 тисяч тонн дизельного палива та 3,9 тисяч тонн бензину, що становить більше 100% до потреби на весь період весняних робіт (по 1 червня включно).    
    
Відомо, що найбільш енергоємний технологічний процес - підготовка ґрунту до посіву. Для зменшення енергоспоживання застосовують енергозберігаючі технології. До них можна віднести: мінімальний обробіток ґрунту, застосування широкозахватної техніки, а також точне землеробство.

Ще більше знизити виробничі витрати дозволяє впровадження технології нульового обробітку ґрунту (No-till). Переваги даної системи землеробства полягають у наступному: скорочується парк необхідної техніки та як наслідок амортизаційні витрати; менше витрачається паливно-мастильних матеріалів; зменшується термін обробітку посівних площ; економія добрив тощо.

На теренах області в минулому році зросли обсяги підготовки площ із застосуванням енергозберігаючих технологій. Якщо у 2005 році в сільгосппідприємствах поверхневим обробітком було підготовлено 43% площ посіву, то в 2012 - понад 91%. Крім того, в 7-ми районах області на площі 38,0 тисяч гектар запроваджувалась технологія No-Till.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно 20:02

У Чернігові з 28 жовтня учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, а учні 5-11 класів – дистанційно. Це триватиме до 13 листопада включно.

Виявлено 110 нових випадків COVID-19

Виявлено 110 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 жовтня зафіксовано 110 нових випадків інфікування COVID-19.

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.