Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 20:55:58

Про готовність техніки до проведення весняно-польових робіт

03.04.2013   08:03Агенцiя

Незважаючи на погодні умови, що склалися за останній тиждень в Україні підготовка до проведення весняно-польових робіт триває. Товаровиробники області готові вийти в поле. Про це повідомили в прес-службі Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації.

Важливий фактор успішного проведення весняно-польових робіт - забезпечення належного функціонування сільськогосподарської техніки, і на даному етапі готові до роботи 6521 тракторів, 5781 грунтооборобних агрегатів та 2692 сівалок, що становить 100% до наявних.

Прорахована й потреба господарств у паливно-мастильних матеріалах для проведення весняно-польових робіт. На сьогоднішній день накопичено 13,9 тисяч тонн дизельного палива та 3,9 тисяч тонн бензину, що становить більше 100% до потреби на весь період весняних робіт (по 1 червня включно).    
    
Відомо, що найбільш енергоємний технологічний процес - підготовка ґрунту до посіву. Для зменшення енергоспоживання застосовують енергозберігаючі технології. До них можна віднести: мінімальний обробіток ґрунту, застосування широкозахватної техніки, а також точне землеробство.

Ще більше знизити виробничі витрати дозволяє впровадження технології нульового обробітку ґрунту (No-till). Переваги даної системи землеробства полягають у наступному: скорочується парк необхідної техніки та як наслідок амортизаційні витрати; менше витрачається паливно-мастильних матеріалів; зменшується термін обробітку посівних площ; економія добрив тощо.

На теренах області в минулому році зросли обсяги підготовки площ із застосуванням енергозберігаючих технологій. Якщо у 2005 році в сільгосппідприємствах поверхневим обробітком було підготовлено 43% площ посіву, то в 2012 - понад 91%. Крім того, в 7-ми районах області на площі 38,0 тисяч гектар запроваджувалась технологія No-Till.

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини