Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 13:49:13

Спрощена система – новації назустріч бізнесу

02.04.2013   11:39Агенцiя

Податкова служба свідомо робить кроки назустріч малому та середньому бізнесу, зменшуючи обсяг звітності та переглядаючи ставки єдиного податку.

Луценко Володимир Олександрович

Луценко Володимир Олександрович

Про новації спрощеної системи  оподаткування, які набрали чинності у 2013 році, розповідає начальник Чернігівської МДПІ Луценко Володимир Олександрович.

- Володимире Олександровичу, чи дійсно спрощенці 2 групи будуть звітувати лише раз на рік?

- Починаючи з 2013 року для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування та обрали для себе 2 групу, запроваджується річний звітний період замість квартального. Відповідна норма передбачена змінами до Податкового кодексу України.  Зазначене нововведення спростить процедуру ведення бізнесу, вчетверо зменшить обсяг звітності для вказаних підприємців, скоротить  витрати робочого часу.

- Підприємці цікавляться,  яким групам платників зменшено  ставки єдиного податку у  2013 році ?

- Дійсно, платникам єдиного податку 5 та 6 груп знижено ставки єдиного  податку з 7% доходу (у разі сплати податку на додану вартість) та 10% доходу (без сплати податку на додану вартість) до 5% та 7% доходу відповідно.

- Розкажіть, будь ласка, чи дійсно запроваджено нову форму податкової декларації для спрощеної системи?

- В зв’язку із впровадженням нових груп платників єдиного податку виникла необхідність у вдосконаленні форми декларації. Отже, з 5 січня 2013 року встановлено нову форму звітності. Як я вже наголошував, для платників єдиного податку 1 та 2 груп звітним періодом визначено календарний рік, для 3–6 груп – квартал.

- Як платнику податків можна подати заяву на  спрощену систему оподаткування?

- Одним з нововведень 2013 року  є визначення трьох можливих способів подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування – особисто, або уповноваженою особою, поштою та засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, який надається безкоштовно.

Слід зазначити, що у Чернігівському районі збільшується кількість платників єдиного податку, отже підприємці цінують переваги спрощеної системи оподаткування.

Розмовляла Ольга Хмелевська
Завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Чернігівської МДПІ

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.