Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 травня, 09:00:07

Про підсумки та перспективи роботи агрокомплексу Чернігівщини

13.03.2013   08:07Агенцiя

12 березня за участю заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Шанойла відбулось засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку ОДА, на якому розглядався спектр питань, що стосувалися підсумків роботи агропромислового комплексу області за 2012 рік та перспектив розвитку в 2013 році.

“Чернігівщина має величезний незадіяний потенціал і управлінці та аграрії мають працювати над його використанням – наголосив Олександр Шанойло. – Досягнувши високого рівня розвитку агросектора економіки в попередніх роках, ми просто зобов’язані утримати та закріпити отриманий результат”.

Підводячи підсумки роботи сільськогосподарських підприємств області за минулий 2012 рік, слід зазначити, що з індексом 107,9% Чернігівщина увійшла у п’ятірку передових областей у державі за темпами росту виробництва сільськогосподарської продукції. Зібраний найвищий за всю історію урожай зерна – понад 2,9 млн. тонн та намітилися тенденції до нарощування поголів’я великої рогатої худоби (2%) і поголів’я свиней (6%).

На колегії були розглянуті питання стану врегулювання майнових та земельних відносин в аграрному секторі економіки області, підсумків роботи підприємств харчової та переробної промисловості за 2012 рік та основні завдання на 2013 рік тощо.

Особливу увагу було приділено організаційним заходам щодо реалізації ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства України М.В. Присяжнюка “Рідне село”.

Як зазначила заступник директора Департаменту Римма Олексенко: “Надаючи перевагу створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, голови сільських і селищних рад ще раз підтверджують, що саме кооперативні формування дадуть можливість включити вироблену фермерськими та особистими селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції шляхом покращення первинної обробки та зберігання, підвищити безпечність та якість сільськогосподарської продукції”.

З метою покращення кінцевих результатів господарювання учасниками засідання визначено основні пріоритетні напрямками розвитку агропромислового комплексу області на 2013 рік: формування конкурентоспроможного аграрного сектору, забезпечення його стабільного та ефективного функціонування, збереження позитивних темпів зростання сільськогосподарського виробництва, комплексний розвиток виробничої і соціальної інфраструктури села, покращення на цій основі умов життя та праці селян.

Насамкінець директор Департаменту Анатолій Максак підсумував:
“Питань, над якими ми маємо працювати і які сьогодні були озвучені на засідання колегії, багато. Тож будьмо відповідальними і послідовними в ході виконання завдань, що стоять перед нами. Спираючись на талант та енергію аграріїв Чернігівщини, ми досягнемо поставлених цілей та зробимо заможнішим українське село”.
 

Останні новини Чернігівщини

Зовнішня торгівля товарами Чернігівщини. ДОВІДКА

Зовнішня торгівля товарами Чернігівщини. ДОВІДКА 08:41

У січні–березні 2019 р. Чернігівщина експортувала товарів на зовнішній ринок на 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року, на суму 192 млн.дол. США.

Для української армії - більше 109 мільйонів гривень військового збору

Для української армії - більше 109 мільйонів гривень військового збору 08:11

Протягом січня–квітня поточного року платниками податків Чернігівщини сплачено понад 109 млн грн військового збору, що спрямовується для потреб національної армії.

Влада Чернігівської області кришує масове мисливське браконьєрство в Міжріченському заповідному парку?

Влада Чернігівської області кришує масове мисливське браконьєрство в Міжріченському заповідному парку? 07:35

У Чернігівській області є Міжрічинський регіональний ландшафтний парк площею 80 тис. га, він має не тільки всеукраїнське, а й загальноєвропейське значення, так як є одним з найбільших в Україні "пологових будинків" лосів.

Поліція вилучила з незаконного обігу зброю

Поліція вилучила з незаконного обігу зброю 07:08

Набої до вогнепальної зброї, два обрізи, постріл до підствольного гранатомета і навіть саморобний вибуховий пристрій – такі небезпечні «іграшки» виявила поліція в рамках операції «Зброя та вибухівка».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини