Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 13:21:30

Ялівщина – для простих людей чи багатіїв?

21.11.2011   13:07Агенцiя

Про збереження та відтворення зелених зон Чернігова говорили учасники “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді. Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд”. І серед питань, які розглядалися, було, зокрема, таке “Шляхи зменшення антропогенного впливу на лісопарк “Ялівщина”.

Начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко під час виступу наголосив, що “перлину Чернігова – урочище Ялівщина – треба зберегти”, а задля цього, на його думку, варто обмежити доступ людей, які засмічують цю територію, залишають після себе пляшки та бляшанки, розпалюють багаття, вигулюють собак і не прибирають за тваринами. Прозвучала також думка, що для відпочинку чернігівців варто більше використовувати Кордівку, однак цей мальовничий лісопарк треба розчистити та відповідно облаштувати.

В. Брайко зазначив також, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, це понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. м, а нормативний показник – 20 кв. м на одну людину. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходиться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

З усього вищевказаного напрошується висновок, що “Ялівщину” варто зберегти в природному стані. Для цього логічним кроком було в надати “перлині Чернігова” статус регіонального ландшафтного парку. Однак, як повідомляли місцеві ЗМІ, Чернігівська міська влада має інший намір (і вже готовий детальний план) – створити в “Ялівщині” культурно-розважальний парк (з закладами харчування, стоянками для автомобілів, спортивними майданчиками). Яким же чином буде зменшуватися “антропогенний вплив”? На це питання ні В.Брайко, ні заступник Чернігівського міського голови М.Сенькович відповісти не змогли.

Зате столичні науковці, які взяли участь у “круглому столі”, а саме – президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський – висловили думку, що “Ялівщина” має залишатися “перлиною Чернігова”. Фахівці побували на цьому об’єкті, щоб ознайомитися зі станом зелених насаджень й надати свої рекомендації щодо їх збереження. За їх словами, Ялівщина – унікальне явище на теренах України.

Вікторія Кудіна

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.