Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 липня, 07:03:59

Розвиток співпраці між податковою та бізнесом

08.02.2013   14:37

Зустрічі з суб’єктами господарської діяльності, які сприяють вирішенню невідкладних питань і розвитку співпраці між податковою та бізнесом є важливими заходами, проводимими міськими податківцями.

Марухленко Олександр

Марухленко Олександр

Наразі запроваджено низку нововведень, спрямованих саме на такі цілі. Серед них Єдиний реєстр платників ПДВ, Центр обслуговування платників податків, Центр сертифікації електронних ключів, Центральний офіс з обслуговування великих платників податків, які мають на меті не лише допомогти бізнесу, а й підвищити інвестиційну привабливість країни та інше.

У той же час відпрацьовуються підприємства, які при значних  доходах сплачують мізерні податки.

У ДПІ у м. Чернігові ДПС створена комісія з вивчення причин низької податкової віддачі та збитковості підприємств, на яку запрошуються керівники підприємств, які потребують особливої уваги з боку податкових органів (при значних валових доходах вони декларують податкову віддачу менше 1% та нижче середньогалузевого рівня як по області так і по Україні), де у формі діалогу вивчаються причини такого фінансового стану та визначаються основні перспективні напрямки щодо збільшення надходжень до бюджету.

 Така всебічна співпраця не проходить марно – переважна більшість платників податків усвідомлює та підтримує державні ініціативи податкової служби. З кварталу у квартал простежується тенденція до зменшення кількості збиткових підприємств та задекларованих ними сум збитків. У порівнянні з даними поданої до податкової інспекції звітності, кількість таких підприємств зменшилася на 77, а сума збитків - на 30,4 млн.грн.

Більшість підприємств декларують свою збитковість протягом тривалого  часу, що суперечить принципам ринкової економіки. Адже працювати собі у збиток – це повільно рухатися до банкрутства, чого жоден керівник не повинен допустити. Ось і постає запитання – чи не “штучна” ця збитковість? А підтвердженням цьому свідчать результати проведеної працівниками інспекції контрольно-перевірочної роботи, зменшено збитки на 10,4 млн.грн.

Низьку податкову віддачу також  декларують деякі підприємства торгівлі, що є вкрай недопустимим. До таких  підприємств у податківців особлива увага і контроль за їх діяльністю буде постійним та пильним.

До речі, з початку року податку на прибуток  сплачено  11,2 млн.грн., що на 8,4 млн.грн. більше минулорічного періоду.

Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини