Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 13:19:51

У "Білкозина" з'явилася надія

05.02.2013   12:03Агенцiя

Завод "Білкозин" у Прилуках колись був гордістю міста, а тепер є великим головним болем. Одне з 12 у світі та одне з 2 на теренах колишнього СРСР підприємств, що виробляють колагенову оболонку для потреб харчової промисловості, переживає, мабуть, найгірші за всю свою історію часи.

Уже майже два роки завод не функціонує, а заборгованість його працівникам сягнула мільйонів. Російські горе-власники довели підприємство до ручки і нині на зв'язок ні з колективом і адміністрацією заводу, ні з прилуцькою владою не виходять. Проти росіян порушені кримінальні справи, але від того білкозинівцям, які не мають грошей, аби прогодувати родини, не легше. Щоправда, біда "Білкозину" не залишилася поза увагою можновладців. Зокрема, проблемою заводу пообіцяли особисто зайнятися Президент України Віктор Янукович та Прем'єр-міністр Микола Азаров. І от нарешті багатомісячним судовим тяжбам покладено край.

17 грудня 2012 року Чернігівським господарським судом "Білкозин" було визнано банкрутом і розпочато процедуру його ліквідації. Відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", було здійснено оцінку майна підприємства, а 28 грудня всі працівники, а їх 371, попереджені про звільнення.

- У січні 2013-го відбулося засідання кредитного комітету в Києві, де було затверджено вартість майна "Білкозину" - майже 63 млн. гривень,- розповідає заступник міського голови Прилук Олександр Сивенко. - Наступним етапом буде реалізація майна або шляхом прямого продажу, якщо буде тільки один бажаючий його придбати, або шляхом аукціону, якщо кандидатів на покупку буде кілька, чи в інший спосіб, передбачений законодавством. Паралельно із цим 3 січня 2013 року державний реєстратор Прилуцької міської ради зареєстрував нове підприємство - ТОВ "Прилуцький завод "Білкозин". Теоретично дане товариство і буде підприємством, яке на початку лютого придбає майно старого заводу "Білкозин".
11 січня відбулася зустріч міського голови Юрія Беркута, губернатора Чернігівської області Володимира Хоменка та його заступників із засновником нового "Білкозину" з єдиною метою: дізнатися, які перспективи чекають на підприємство.

За результатами зустрічі стало відомо, що якщо нове підприємство придбає основні фонди старого заводу "Білкозин", то вже в кінці лютого поточного року набиратимуться працівники для підготовки заводу до запуску. Протягом ІІ кварталу 2013 року з метою відновлення виробництва в підприємство будуть інвестовані значні фінансові ресурси. У другій половині квітня планується отримати сировину, а в другій половині травня - відновити виробництво. На вересень "Білкозин" має вийти на 70% потужностей із кількістю працівників до 600 осіб.

Що ж стосується погашення боргів по зарплаті, які на 1 січня 2013 року склали 4729,5 тис. грн., то арбітражний керуючий Євген Фесенко, якого суд призначив ліквідатором старого заводу "Білкозин", повідомив: вона буде ліквідована після реалізації цілісного майнового комплексу ПАТ "Прилуцький завод "Білкозин" у порядку черговості, визначеної законодавством.


Олег Діденко, газета "Відомості Чернігівщини"
 

Останні новини Чернігівщини

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС Чернігівщини 50 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС Чернігівщини 50 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:54

Упродовж минулого тижня з 6 по 13 липня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 182 чоловіка особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 12 липня до 8:00 13 липня 2020 року.