Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 07:05:10

Нове в оподаткуванні прибутку підприємств

30.01.2013   08:16Агенцiя

З 1 січня набули чинності зміни до Податкового кодексу України, які кардинально змінять методику адміністрування податку на прибуток, – про це повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб Ірина Білазерська під час засідання “круглого столу”, яке днями відбулося у податковому відомстві області.

Насамперед, позитивним є те що суттєво знизилася ставка податку на прибуток – у цьому році вона становитиме 19%. Також, з 2013 року до 2023 року суб’єкти індустрії програмної продукції зможуть застосовувати ставку податку на прибуток у розмірі 5%, – запевнила Ірина Степанівна.

Іще однією новацією є те, що з 1 січня 2013 року декларація з податку на прибуток буде подаватися до податкових органів лише один раз на рік.
За її словами платники податку на прибуток, у яких обсяг доходу за попередній звітний рік перевищує 10 мільйонів гривень, щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній рік.

Водночас є винятки з цих правил – нововведення не стосуватиметься новостворених підприємств; виробників сільськогосподарської продукції; неприбуткових установ та організацій та підприємств, у яких доходи за останній рік не перевищували 10 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що платники податку на прибуток, які починаючи з 2013 року зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески, сплачують у січні-лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Також Ірина Степанівна звернула увагу присутніх на те, що переплату з податку на прибуток не можна зарахувати на сплату авансових внесків. Таким чином, в січні-лютому 2013 року сплачені авансові внески з податку на прибуток будуть враховані в зменшення зобов’язань з податку на прибуток лише у декларації за 2013 рік.
Тобто, у лютому місяці надходження до бюджету повинні складатись з двох частин: сплата податку за четвертий квартал 2012 року та авансовий внесок у розмірі 1/9 від суми податкового зобов’язання за 9 місяців 2012 року.

Зміни до податкової декларації, які передбачають здійснення розрахунків авансових внесків у складі річних податкових декларацій, затверджені Наказом МФУ від 05.12.2012 № 1281 та зареєстровані в Міністерстві юстиції від 26.12.2012 року за № 2192.

Іще однією новацією є те, що у звітності платників податку на прибуток підприємств враховуватимуться податкові різниці (п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу), тобто різниці, які виникають між оцінкою та критеріями визначення доходів, витрат, активів і зобов’язань за правилами бухгалтерського та податкового обліку. Таким чином, це нововведення є ще одним кроком на шляху до уніфікації податкового та бухгалтерського обліку.


Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.