Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:41:11

Нове в оподаткуванні прибутку підприємств

30.01.2013   08:16Агенцiя

З 1 січня набули чинності зміни до Податкового кодексу України, які кардинально змінять методику адміністрування податку на прибуток, – про це повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб Ірина Білазерська під час засідання “круглого столу”, яке днями відбулося у податковому відомстві області.

Насамперед, позитивним є те що суттєво знизилася ставка податку на прибуток – у цьому році вона становитиме 19%. Також, з 2013 року до 2023 року суб’єкти індустрії програмної продукції зможуть застосовувати ставку податку на прибуток у розмірі 5%, – запевнила Ірина Степанівна.

Іще однією новацією є те, що з 1 січня 2013 року декларація з податку на прибуток буде подаватися до податкових органів лише один раз на рік.
За її словами платники податку на прибуток, у яких обсяг доходу за попередній звітний рік перевищує 10 мільйонів гривень, щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній рік.

Водночас є винятки з цих правил – нововведення не стосуватиметься новостворених підприємств; виробників сільськогосподарської продукції; неприбуткових установ та організацій та підприємств, у яких доходи за останній рік не перевищували 10 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що платники податку на прибуток, які починаючи з 2013 року зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески, сплачують у січні-лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Також Ірина Степанівна звернула увагу присутніх на те, що переплату з податку на прибуток не можна зарахувати на сплату авансових внесків. Таким чином, в січні-лютому 2013 року сплачені авансові внески з податку на прибуток будуть враховані в зменшення зобов’язань з податку на прибуток лише у декларації за 2013 рік.
Тобто, у лютому місяці надходження до бюджету повинні складатись з двох частин: сплата податку за четвертий квартал 2012 року та авансовий внесок у розмірі 1/9 від суми податкового зобов’язання за 9 місяців 2012 року.

Зміни до податкової декларації, які передбачають здійснення розрахунків авансових внесків у складі річних податкових декларацій, затверджені Наказом МФУ від 05.12.2012 № 1281 та зареєстровані в Міністерстві юстиції від 26.12.2012 року за № 2192.

Іще однією новацією є те, що у звітності платників податку на прибуток підприємств враховуватимуться податкові різниці (п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу), тобто різниці, які виникають між оцінкою та критеріями визначення доходів, витрат, активів і зобов’язань за правилами бухгалтерського та податкового обліку. Таким чином, це нововведення є ще одним кроком на шляху до уніфікації податкового та бухгалтерського обліку.


Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.