Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 11:26:14

Гарні сходи озимих - ознака доброго врожаю

29.01.2013   17:04Агенцiя

Наразі понад 90% озимих зернових культур, що посіяні на Чернігівщині під урожай 2013 року знаходяться у доброму та задовільному стані.

Так, з усіх посіяних під  цьогорічний врожай озимих культур, а це майже 242 тисячі гектарів, 91,4% сходів знаходяться у доброму та задовільному стані і лише 8,6 % — у слабкому та зрідженому стані.

Зі слів начальника відділу організації виробництва  та маркетингу продукції рослинництва Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяни Мілютенко, сніговий покрив, який на півдні Чернігівщини сягає більше 11-ти сантиметрів, а на півночі — до 26-ти, надійно захищає рослини від морозів. Проте деяка частина зимуючих озимих час від часу знаходилася під льодяною кіркою (протягом кінця  грудня 2012 року та січня поточного року), товщина якої була від 4 до 9 мм.  Відповідно до науково-обгрунтованих вимог щодо моніторингу стану озимих відібрано перші моноліти на площах під озимими. Будемо сподіватися, що  інформація про стан посівів, яка надійде за два тижні не викликатиме занепокоєння.

Також можна  додати, що непередбачувані погодні умови лютого та березня можуть негативно вплинути на стан посівів. На випадок додаткового пересіву тих площ, які можуть постраждати в процесі зимівлі в області сформований надійний страховий резерв посівного матеріалу.

Прес-служба Головного управління пропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини