Лікарі забунтували проти "кулуарної" медичної реформи
У Куликівці забунтували люди в білих халатах. Свій протест надіслали керівництву району та області. Вимагають звільнення головного лікаря, оскільки вона, на їхню думку, зайнялася медичним реформуванням у районі без їхньої участі

Ділиться наболілим завідуюча поліклінікою Оксана Хорошок
Що трапилося? Медична ж реформа ініційована в Києві та планується в міністерських кабінетах. На місцях виконують лише вказівки, спущені згори. В Куликівці вже не діє пологове відділення. Породілей відвозять народжувати до Чернігова. З одного боку, їм стало гірше, бо далеко. А з другого, в райцентрі немає тих можливостей, кваліфікованих лікарів при виникненні складної ситуації. Дільничні лікарні недавно перепрофільовані в амбулаторії. З 1 січня місцева швидка допомога відійшла у підпорядкування до Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф...
Минулої п’ятниці, 25 січня, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін зустрівся з протестувальниками, колективом Куликівської центральної лікарні, й повідомив, що фактично до серпня в Куликівці потрібно створити центр первинної медично-санітарної допомоги. Зазначимо, що останній і викликав острах у медиків, їхній протест і конфронтаційний настрій.
— Ми розуміємо, що реформуватися потрібно, — сказав завідувач хірургічного відділення ЦРЛ Валерій Годяєв. — Це незворотний процес. Але його треба робити по-людськи: з нами рахуватися, а не утворювати нову структуру за нашими спинами.
Людей обурило, що керівництво медичного закладу «у вузькому колі» формувало новий штатний розпис центру. Новоутворена структура повинна розпочати повноцінну роботу з 1 січня 2014 року. До неї відійдуть дільничні амбулаторії, усі ФАПи. Що буде з центральною районною лікарнею? Як при цьому функціонуватиме поліклініка? Де працюватимуть хірурги? Чи створюватимуться дві бухгалтерії, діятимуть два головні лікарі? Як поділиться медичний бюджет? На ці та інші запитання ще немає чітких відповідей.
Володимир Пулін водночас запевнив, що лікарям і медсестрам нема чого хвилюватись, усім знайдеться робота. Справді, нині в районі працює 35 лікарів, з них у самому райцентрі — 28. За підрахунками завідуючої поліклінікою Оксани Хорошок, лише 10 з них не пенсіонери.
— Років через п’ять половина з них знову ж таки перейде межу пенсійного віку, — пояснила вона.
Отже, вочевидь проблема кадрового дефіциту не за горами. З виникненням госпітального округу на базі ЦРЛ очікується утворення в Куликівській лікарні планово-відновного лікування. В ній не передбачається хірургічного, інфекційного відділення. У цьому зв’язку лікарі вже зараз б’ють на сполох: невже з грипом, кишковою інфекцією треба їхати хворому із села в обласний центр?
— У нас у хірургії зараз 25 ліжок, — каже хірург Валерій Годяєв. — Вони всі заповнені. Ну хіба 70-річну жінку з переломом ноги необхідно везти до Чернігова? А треба ж людину й прокапати тиждень-другий. А є ж ще такі дрібниці, як нариви, трофічні язви.
Зрозуміло, до створення госпітального округу ще не дійшло. І ці «робочі» проблеми, можливо, успішно будуть розв’язані у ході реалізації медичної реформи. Попри економію фінансів, вона все-таки повинна дати насамперед жителям сільської місцевості надію, що вони не залишаться наодинці зі своїми хворобами.
Куликівський район, Чернігівської області.
ДО РЕЧІ
Основу матеріально-технічної бази Куликівської ЦРЛ становлять чотири лікувально-профілактичні корпуси. Лікарня оснащена сучасною діагностичною апаратурою: фіброгастроскопом, цифровим флюорографом, електрокардіографами, ультразвуковим діагностичним комплексом, наркозно-дихальною апаратурою, монітором основних показників стану хворого, концентратором кисню та ін.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.