Про напрями подальшої співпраці з USAID: в пріоритеті – підтримка бізнесу та сільське господарство
Плани подальшої співпраці обговорили сьогодні в Чернігівській ОВА на зустрічі з представниками проєкту USAID «Економічна підтримка України».
«Після повномасштабного вторгнення ми зробили фокус на інфраструктурні проєкти. Тепер ще й на розвиток економіки і підтримку малого та середнього бізнесу. Ми хочемо зрозуміти, як можемо допомогти місцевим підприємствам відновити отримання прибутку, а також заохочувати внутрішньо переміщених осіб, забезпечувати їх роботою», – каже заступниця директора проєкту USAID «Економічна підтримка України» Кірстен Пфайффер.
Одним із найбільш розвинених видів діяльності на Чернігівщині є сільське господарство.
У зв’язку з постійними обстрілами бізнес, розташований у прикордонні, вимушений релокуватись в глибину області. Тому є необхідність в пошуку місць та облаштуванні приміщень.
Також серед потреб у цій сфері – створення переробних підприємств, розмінування сільгоспземель, перенавчання жінок на чоловічі спеціальності та автоматизація певних виробничих процесів через недостатність кадрів, підтримка щодо зберігання зерна та продукції овочівництва і садівництва, забезпечення енергонезалежності тощо.
Говорили учасники зустрічі й про відновлення інфраструктури, підтримку підприємництва та розвиток економічного зростання Чернігівщини.
«Створення соціальної інфраструктури та доступ до медицини – основний пріоритет для того, щоб люди тут залишалися, працювали і регіон надалі економічно розвивався», – каже перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.
Так, є необхідність у стимулюванні експорту, центрів підтримки підприємництва, а також створенні індустріальних парків, інформаційних пунктів підтримки бізнесу у громадах, офісу діалогової платформи «бізнес – влада», підвищенні енергонезалежності.
«Наш регіон – один із найбільш постраждалих від вторгнення рф. Відповідно ми маємо суттєві втрати в бізнесі (більше 500 зруйнованих підприємств), релокацію людей з прикордоння. Слід врахувати й логістичний куток, в якому опинилась Чернігівщина. Викликів досить багато. Маємо працювати над вирішенням проблемних питань та намагатися максимально відновити бізнес-процеси і економічне середовище для створення робочих місць. Ми сподіваємось, що проєкти та програми, які будуть реалізовуватись в цьому допоможуть», – підсумував Костянтин Мегем.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині росіяни вдарили авіабомбами по Семенівській громаді: поліція документує наслідки атаки 17:08
Сьогодні вдень російська армія вчергове атакувала прикордонну Семенівську громаду Новгород-Сіверського району. Внаслідок удару КАБами пошкоджені житлові будинки та господарчі споруди мирних мешканців. Інформація про потерпілих не надходила.
Посилення ролі первинної ланки у виявленні та профілактиці захворювань 17:07
Як покращити якість надання первинної медичної допомоги – у конструктивному діалозі між представниками закладів охорони здоров’я Чернігівщини

З початку року вже 21 роботодавець області отримали компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених українців 12:49
На сьогодні служба зайнятості пропонує 2 компенсаційні програми за працевлаштування ВПО. Одна з них за кожного такого співробітника (який отримав статус після 24 лютого 2022 року) гарантує щомісячну компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати, яка нині становить 8000 грн.
На Прилуччині внаслідок російської атаки пошкоджені житлові будинки: поліція задокументувала наслідки 11:59
Сьогодні росіяни атакували ударними безпілотниками одну з громад Прилуцького району. Внаслідок атаки було пошкоджено приватні будинки: вибиті вікна та пошкоджено дахи. Інформація про постраждалих не надходила.