Відбулася зустріч учасників Кластера продовольчої безпеки та засобів до існування у Чернігівській області
15 січня відбулась перша в цьому році зустріч у змішаному форматі партнерів Кластеру продовольчої безпеки та засобів до існування (КПБЗІ) у Чернігівській області
Цей захід – добра нагода познайомитися з новими партнерами та їх майбутніми активностями, а також скоординувати зусилля органів влади та гуманітарних організацій з метою підвищення ефективності взаємодії для подолання наслідків війни в регіоні.
Під час зустрічі:
представлено огляд реагування партнерів у Чернігівській області за січень-грудень 2024 року, а також цілі Кластеру на 2025 рік, відповідно до яких продовольчою допомогою планується понад 45000 осіб, засобами до існування – понад 74000 осіб;
розглянуто оновлену інформацію щодо реагування на виклики у регіоні, в т.ч. евакуації населення з прикордонних громад області;
обговорено нагальні питання щодо координації у випадках екстреного реагування;
заслухано презентації та оновлення від партнерських організацій, зокрема БФ «Право на захист», Данської ради у справах біженців (DRC), Міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps, ГО «Центр сприяння розвитку громад», Міжнародної неурядової організації «ACTED», Благодійного Фонду «ГУДВІЛЛ», Глобал Ком’юнітіз (Global Communities), Норвезької ради у справах біженців (NRC) та інших.
Так у фокусі уваги партнерів залишається економічний розвиток територій області. Мова йде про посилення самодостатності домогосподарств та сприяння їх економічній спроможності; удосконалення бізнес-навичок; стимулювання повноцінної роботи МСП та підтримка підприємницьких ініціатив.
Зокрема, до 31 січня 2025 року продовжено терміни подання заявки на отримання бізнес-гранту від DRC
Також вже зараз можна скористатися можливостями Програми підтримки сільського господарства України Mercy Corps
Крім того, аграрії можуть отримати допомогу через програми ФАО у Державному аграрному реєстрі (ДАР)
Департамент економічного розвитку Чернігівської ОВА
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.