У парламенті готують нове законодавство замість застарілого Житлового кодексу – Олена Шуляк
Український парламент, зокрема й народні депутати від партії "Слуга Народу", працюють над розробленням нової житлової політики, оскільки нинішній Житловий кодекс, який розроблений 40 років тому, не здатний розв'язати ані існуючі житлові проблеми, ані ті, які спровокувала війна.
Мова зокрема йде про застарілість фонду житла, скандальні недобудовані житлові комплекси по всій Україні, багаторічні черги на житло та масштабні руйнації внаслідок російського вторгнення.
"Ми хочемо ліквідувати застарілий Житловий кодекс, який в Україні ухвалювався ще в 1983 році, та розробити абсолютно нову законодавчу рамку, запровадити нові правила у формуванні житлової політики", – заявила очільниця партії "Слуга Народу", народний депутат Олена Шуляк під час онлайн-діалогу з регіональними журналістами, в якому взяли участь майже 100 представників ЗМІ.
За словами Олени Шуляк, нова житлова політика передбачає, зокрема, створення в Україні інституту соціального житла. Таке помешкання перебуватиме у власності громади, яка й буде ним розпоряджатися. Цей житловий фонд зможуть надавати конкретним родинам за ціною, що буде підйомною саме для неї. Це можуть бути, наприклад, переселенці чи люди, які втратили житло через аварію, катастрофу тощо.
За новим законодавством, додала нардеп, буде створена й велика цифрова система в житловій сфері, яка допоможе підібрати найоптимальнішу програму державної підтримки та розв’язати житлову проблему в кожному окремому випадку.
"Ми вважаємо, що житлова реформа є дуже важливою з погляду збереження нашого людського капіталу, забезпечення людей гідними житловими умовами, тому спільно будемо намагатися робити все можливе, щоб це відбулося", – підсумувала Олена Шуляк і додала, що Україна зобов'язалася перед партнерами ухвалити нову житлову політику до кінця 2025 року.
Олена Шуляк також наголосила, що зараз у житловій сфері держава успішно реалізує масштабну національну програму "єВідновлення", в розробленні якої участь брали як вона особисто, так і депутати від партії "Слуга Народу".
Станом на зараз, за її словами, держава вже виплатила українцям за пошкоджене та знищене житло понад 17,3 млрд грн, а це дало змогу 90 тис. українських родин відбудуватися чи купити нове житло за допомогою "єВідновлення".
Раніше голова партії "Слуга Народу", нардеп Олена Шуляк заявляла, що надважливо в Україні створити умови, які мотивуватимуть українців повертатися додому з-за кордону. Одним із таких ключових факторів є вирішення питання житла.
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.