Добрянська громада розпочала роботу над стратегією розвитку за підтримки USAID «ГОВЕРЛА»
Добрянська громада стала однією з 30 громад-учасниць проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», який реалізує ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
20 листопада представники громади взяли участь у зустрічі, де разом з експертом проєкту обговорили алгоритм дій та етапи стратегічного планування.
Стратегічне планування передбачає визначення ключової мети, а потім вирішення, як, де, коли й за рахунок яких ресурсів вона буде втілена. Цей підхід прийшов до державного управління зі сфери бізнесу, а до бізнесу – з військової справи. Тож час війни – це також час для реалізації управлінського потенціалу.
Учасники ознайомилися з методологією стратегування, процесом формування робочої групи, організацією проведення опитування мешканців громади та місцевих підприємців, вивчення потреб бенефіціарів (отримувачів вигід) від реалізації майбутньої стратегії. Також склали орієнтовний план-графік засідань; з'ясували, які дані необхідно зібрати для створення соціально-економічного профілю громади та де їх шукати.
Для Добрянської громади стратегія розвитку є важливим документом, який буде створений з урахуванням думок і пропозицій мешканців. Саме тому тут планують максимально залучати до роботи громадськість, представників бізнесу та різних соціальних груп. Йдеться не лише про присутність, а й участь в обговореннях, підготовку та внесення власних пропозицій. Це особливо важливо для громади, адже дає можливість посилити «третій сектор», який сприяє згуртуванню територіальної спільноти та відіграє значну роль у розвитку громади.
За словами Добрянського селищного голови Світлани Бицько, під час роботи важливо бути об’єднаними та бачити чітку перспективу розвитку, не боятися мріяти. «Нас чекає трудомісткий і тривалий процес. Він буде непростим, бо зовнішні загрози нікуди не зникають, але водночас цікавим. З огляду на виклики, з якими стикається наша громада, територіальна спільнота визначить власні пріоритети на майбутнє. Необхідно врахувати багато ризиків, визначити потенціали, спираючись на які можна досягнутим позитивної динаміки економічних, соціальних та демографічних напрямків», – зазначила голова громади. На її думку, участь у цьому проєкті дасть змогу громаді створити реалістичну, практичну та оптимістичну стратегію, яка стане надійним інструментом розвитку.
Проєкт реалізовується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Останні новини Чернігівщини
У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14
Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.