Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 травня, 19:03:06

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

18.04.2024   16:54Агенцiя

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Головним ініціатором цієї події є відомий театральний режисер ангажованого театру Давід Зелінка разом з театральною групою й неурядовою організацією „Тепер вдих і лети“.
Ця значна для культурної сфери подія, що може надихнути й подальші проєкти в міжнародній кооперації, відбудеться 12–28 квітня 2024 року в п’яти українських містах: Рівному (12–14 квітня), Житомирі (15–17 квітня), Чернігові (19–21 квітня), Києві (22–24 квітня) та Івано-Франківську (26–28 квітня).
Протягом трьох днів у кожному фестивальному місті на глядачів чекає різноманітна програма, що включає:
● 7 чеських театральних вистав і кілька локальних
● 2 майстер-класи (для дітей та дорослих)
● концерти, фільм та презентації робіт чеських та українських митців, як місцевих, так і тих, хто були змушені поїхати з України через повномасштабне вторгнення.
У фестивалі беруть участь такі театральні колективи: театр „Лішень“ (Брно), „Тепер вдих і лети“ (Прага), театр „Фесте“ (Брно), Дебора Штисова та кол. (Прага). В Україні чеські театри в кожному з міст співпрацюють з академічними державними театрами й незалежними сценами.
„Наш Фестиваль Взаємності не лише принесе мистецькі враження, а й надасть простір для дискусій на теми вистав, серед яких – рефлексія сьогоднішнього світу, життя у війні, ситуація біженців, перетинання кордонів і знаходження нового дому. В програмі відвідувачі знайдуть і чисто поетичні постановки та вистави для дітей, тож передбачено й більш розважальне дозвілля. Фестиваль прагне передусім бути спільною зустріччю, яка може надихнути до подальшої співпраці між митцями з обох країн. Враховуючи чисельність українців у Чехії та інтенсивність контактів, що виникають, наше майбутнє буде ще довгі роки спільним. Для чеських митців виступи перед глядачами з України можуть стати досвідом, який принесе новий погляд на сенс самої творчості“, — каже головний організатор і візіонер заходу, театральний режисер Давід Зелінка.
Більше інформації про “Фестиваль взаємності” та його програму Ви можете знайти на сайті фестивалю:
www.festivalvzajemnosti.eu
Проєкт відбувається за фінансової підтримки ǿіністерства культури Чеської Республіки, Ȁаціонального плану відновлення Чеської Республіки та Європейського Союзу.

Уточнюйте дати та час проведення вистав у Чернігові за телефоном 0507221911.

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.