«Не випалить душі…»: поетична творчість Ліни Ланської
23 березня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» відбулася творча зустріч з поетесою, громадською діячкою, лікаркою за фахом Ліною Ланською.
Пані Ліна народилася в селі Рівчак-Степанівка донедавна Носівського, а нині Ніжинського району. Живе та працює в Чернігові. Вона – член Національної спілки письменників України, авторка семи збірок поезії. Вірші Ліни Ланської публікуються і в періодиці. Ще пані Ліна – співорганізаторка Першого Всеукраїнського поетичного стартапу «Дотиком душі», який відбувся в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці у 2017 році, а також дипломантка низки міжнародних і всеукраїнських літературних конкурсів.
Тож не випадково саме Ліні Ланській випала нагода представити Чернігів поміж 15 авторів, які представляли 15 ТОП-міст України на Всеукраїнському тижні поезії.
![]()
Нагадаємо, що акція, яку ініціював Український інститут книги, має назву «Ріки незмінно течуть додому». Отож у затишній, майже домашній атмосфері біло-блакитної вітальні бібліотеки звучали ліричні, патріотичні і драматичні вірші, вірші-освідчення й вірші-молитви, які емоційно представила пані Ліна. До читання поезії долучилися також шанувальниці і майстрині красного слова Валентина Громова, Людмила Ковальчук, Олена Пелих та інші.
Привернула увагу присутніх і невеличка книжкова викладка, яку організатори заходу назвали «Не випалить душі…»: поетична творчість Ліни Ланської».
Ірина Каганова, завідувачка відділу краєзнавства
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.