Вручення літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова
5 березня клуб «Краєзнавець» Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових запросив на урочистості з нагоди вручення літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова цьогорічним лауреатам.

Премія заснована громадським об’єднанням Літературна спілка «Чернігів» і редколегією журналу «Літературний Чернігів» та вручається у бібліотеці з 2002 року.
За традицією напередодні заходу творча громадськість міста і працівники бібліотеки вшанували пам’ять видатного поета, байкаря, журналіста і громадського діяча, який тривалий час жив та працював у Чернігові, Леоніда Глібова (05.03.1827 – 10.11.1893) і поклали квіти на його могилу поблизу Троїцько-Іллінського монастиря.
Вечір розпочала українська народна пісня «Зоре моя вечірняя» у виконанні тріо бандуристок Чернігівського музичного коледжу імені Л. Ревуцького (художній керівник – заслужена артистка України Раїса Борщ).
Про життєвий і творчий шлях письменника, його зв’язок з Чернігівщиною нагадала відеопрезентація «Леонід Глібов. Життя і творчість».
Українська поетеса, лауреатка премії імені Леоніда Глібова минулого 2023 року Ганна Демиденко прочитала власний вірш, присвячений Леонідові Глібову.
Представив цьогорічних лауреатів голова журі премії, головний редактор журналу «Літературний Чернігів», письменник Михась Ткач. Лауреатами стали поетеса Марія Шевченко (Чернігів) – за цикл патріотичних віршів; журналістка Сніжана Божок (Чернігів) – за книгу «Замінована прогулянка розвідника»; докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Надія Кузьменко (Київ) – за низку наукових праць з питань педагогіки і літератури, надрукованих в останні роки в періодичній пресі, зокрема і в журналі «Літературний Чернігів»; публіцист, гуморист Валерій Демченко (Київ) – за книгу гумору і сатири «Не хапайте Бога за бороду».
Святковим подарунком лауреатам та гостям став концерт української пісні у виконанні капели бандуристів «Зачарована Десна» Чернігівського музичного коледжу імені Л. Ревуцького (художній керівник – заслужена артистка України Раїса Борщ).
Під час заходу в читальному залі демонструвалася книжкова виставка «Сузір’я зачарованої Десни», яку представила модераторка заходу, бібліотекар відділу краєзнавства Олена Дорохова.
За додатковою інформацією звертатися:
Ірина Каганова, завідувачка відділу краєзнавства, (0462) 77-51-57.
Останні новини Чернігівщини
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.
Новгород-Сіверські поліцейські евакуювали трьох жінок з обстрілюваного прикордонного села 11:35
Щоденні ворожі обстріли не залишають мирним мешканцям прикордонних сіл Новгород-Сіверщини шансу на безпечне життя. Руйнуються будинки, знищується інфраструктура, життя людей — під постійною загрозою.
Проєкт «Стійкість»: французькі експерти проводять оцінку системи захисту дітей з інвалідністю та їхніх родин 11:22
У квітні цього року французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France запустило у двох областях – Чернігівській та Закарпатській – пілотний проєкт «Стійкість».
На Чернігівщині створено дві охоронні зони для збереження червонокнижного птаха 11:18
Охоронні зони – це території, де встановлюються певні обмеження та правила для запобігання негативному впливу на види рослин і тварин, що перебувають під загрозою зникнення. У їхніх межах забороняється будь-яка діяльність, що може негативно вплинути на об'єкти охорони.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:56
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.