Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 10:45:32

Другі Чернігівські краєзнавчі читання

22.12.2023   17:26Агенцiя

15 грудня у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка відбулися Другі Чернігівські краєзнавчі читання, присвячені 150-річчю від дня народження літератора, бібліографа, адвоката за освітою, громадського діяча, уродженця Чернігова Михайла Могилянського.

У заході взяли участь історики, музейні та бібліотечні працівники, студенти – представники Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (Київ), Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (Батурин), Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових, Комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» та ін.
Бібліотечну спільноту регіону представляли заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Вікторія Примак, завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова, бібліотекарка цього ж відділу Людмила Студьонова, завідувачка Михайло-Коцюбинської селищної публічної бібліотеки Чернігівського району Інна Шовкун. До уваги присутніх були презентовані доповіді «Штрихи до портрета «незвичайної жінки» Марії Могилянської», «Людина ГУЛАГу. Ладя Могилянська», «Літописання в районі та у громаді».
Читання розпочалися з ушанування відомої історикині та краєзнавиці Тамари Демченко з нагоди її 75-ліття. Долучилися і ми до привітання на адресу почесної читачки й давньої подруги нашої бібліотеки, меценатки та благодійниці, шановної Тамари Павлівни. Ювілейна ода, яку написала бібліотекарка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Світлана Сусленко, викликала схвальну реакцію ювілярки і всіх присутніх.
 

 

Ірина Каганова, завідувачка відділу краєзнавства

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини