Ukraїner презентував докфільм про ініціативи з відбудови Сіверщини
У межах документального проєкту "Відновлення" Ukraїner продовжує розповідати, як міста та селища, з яких українські війська вибили ворога, оговтуються та відбудовуються. Проєкт охопить 12 міст та протягом наступних півроку розкаже про ініціативи з відбудови Харкова, Чернігова, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Маріуполя, Київщини та ін. Для пошуку та відбору історій команда Ukraїner співпрацювала з експертами, архітекторами та локальними громадами.
Друга серія з циклу докфільмів "Відновлення" присвячена Сіверщині: місту Чернігів, селищам Крути, Лукашівка, та ін. У своєму докфільмі Ukraїner розповідає про роботу місцевих та всеукраїнських ініціатив з відбудови, які працюють в регіоні - savED, "Бо можемо", "Фенікс-Україна", Repair Togather та ін. Героями серії також стали: Володимир Пилипенко, історик, викладач та дослідник історії міста Чернігів, Оксана Дегтярьова, мешканка околиць Чернігова, яка під час облоги міста стала волонтеркою, Наталія Малець, директорка Черніговської ЗОШ №20, та ін.

Сіверщина - один з десяти регіонів, інфраструктура яких найсильніше постраждала від російської агресії. Безліч житлових будинків, лікарень, шкіл, доріг, промислових, енергетичних об'єктів суттєво пошкоджені або знищені. Серед потерпілих населених пунктів краю Чернігів - найбільше місто. Росіяни навмисне цілилися в ТЕЦ, щоб позбавити чернігівців тепла та електрики, знищили міст, яким люди могли евакуюватися й завозити продукти, а також завдавали ударів по системі водопостачання. Утім, оборонці вибили ворога із Сіверщини, Чернігів вистояв і відновлюється, хоча війна і небезпека не минула.
Фільм наразі можна переглянути на сторінці Ukraïner у YouTube, а повну історію прочитати у лонгріді на сайті Ukraïner.
“Для нас важливо розказати в кожній серії не лише про відновлення міст, але й познайомити з їх архітектурною спадщиною. Також - розказати про персональні історії містян, які об'єднуються у волонтерські ініціативи та своїми силами відновлюють приватні будинки, роблять ремонти в квартирах сімей, що найбільше постраждали, аби ті швидше повернулись до рідного дому” - зазначила продюсерка проєкту Христина Кулаковська.
Фото - Софія Соляр
Останні новини Чернігівщини
Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39
4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.
За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)
На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31
Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.
Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30
Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.
5 березня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression