МКІП працює над включенням історичного центру Чернігова до списку спадщини ЮНЕСКО під загрозою
Внесення пам’яток України до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відкриває можливість отримувати додаткову фінансову та технічну підтримку. Про це т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України, Ростислав Карандєєв розповів під час ефіру на радіо «Культура».
“Включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою, свідчить про готовність міжнародних інституцій підтримати Україну у захисті та збереженні її культурної спадщини. Це також надає Україні додаткові юридичні аргументи для збору доказів агресії росії проти культурної спадщини України, оскільки рф порушує міжнародне право, зокрема Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей під час збройних конфліктів”, – зазначив Ростислав Карандєєв.
Крім того, статус включення пам’яток до цього списку відкриває можливість для України вже зараз отримувати додаткову фінансову та технічну підтримку. Це дозволяє реалізувати важливі заходи для збереження та захисту унікальної спадщини, такі як реставрація, залучивши іноземних фахівців.
Т.в.о. Міністра висловив надію, що підтримка від ЮНЕСКО залишатиметься стійкою і посилюватиметься.
“МКІП спільно з експертами активно працює над включенням інших пам’яток України до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою. Зокрема, вже готуються документи для включення Історичного центру Чернігова до цього списку”, – сказав він.
Нагадаємо, що 15 вересня «Собор святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» та «Ансамбль історичного центру Львова» внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою. Раніше, у січні нинішнього року, до цього списку також включили Історичний центр міста-порту Одеса.
Крім того, 7 вересня 20 об’єктів культурної спадщини України були включені до списку об’єктів посиленого захисту ЮНЕСКО.
mcip.gov.ua
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.