Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 11:28:20

На Чернігівщині відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

28.07.2023   10:12Агенцiя

25 липня у Бахмачі Чернігівської області Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентував мандрівну виставку «На Зламі» про зміни в житті цивільних людей внаслідок війни.

Виставка  складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на українське суспільство під час війни починаючи з 2014 року.
«На Зламі» поєднує особисті історії  зі статистичними даними. Вона демонструє особисті переживання постраждалих через злам звичного життя, вибір лишатися чи покинути все.

Виставка звертає увагу глядачів на проблеми полону, зниклих безвісти, реінтеграції окупованих територій та пошуку шляхів відновлення справедливості.
Під час відкриття виставки про проблеми, з якими стикаються родини зниклих безвісти, розповіла Людмила Біленька, матір  зниклого безвісти добровольця Романа, членкиня Об’єднання родин зниклих безвісти «Надія».
Жінка розповіла, що до створення громадського об’єднання шукати рідних було значно складніше:
«Дуже важко це було робити в 2014-му. Самій. Поліція казала мені, що вони не можуть шукати на окупованих територіях. В СБУ казали, що вони просто збирають інформацію. Люди, які поверталися з полону не опитувалися. Якщо я хотіла знайти інформацію – я змушена була збирати її сама».
Після повномасштабного вторгнення громадське об’єднання родин зниклих безвісти продовжило ділитися набутим досвідом з новими родинами постраждалих. Людмила наголосила, що ситуація із зниклими безвісти залишається вкрай складною через закриття правоохоронцями справ і відсутність якісних експертиз ДНК. Вона зазначила, що вирішити ситуацію допомогла б Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, але українська влада відмовляється підписати договір з цією міжнародною організацією.

«Якщо всі ті родини, які шукають своїх близьких, вимагатимуть підписати цей договір між українською владою і Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти, яка має досвід і спеціальне обладнання, то це б спростило вирішення наших питань».

Людмила підкреслила, що буде справедливо, якщо родин зниклих безвісти отримають можливість дізнатися правду про долі своїх рідних.

Бахмацька громада взимку 2022 року також відчула на собі російську агресію і була тимчасово окупована. Учасники презентації зазначили, що в громаді є постраждалі, переважно це — цивільні. Місцевий мешканець Григорій зазначив, що вбачає відновлення для області і країни в цілому у створенні сприятливих умов для розвитку молоді в громадах:

«Для області і країни в цілому треба перш за все думати як змінювати демографічну ситуацію. Розширювати і зміцнювати молодіжну політику, зацікавлювати молодь повертатися з закордону».

Всі бажаючі мають змогу відвідати виставку у приміщенні  Бахмацького будинку культури до 21 серпня.

Презентація виставки «На Зламі» в м. Бахмач відбулась за сприяння Молодіжної ради Бахмацької міської ради та ГО “РУХ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ БАХМАЧЧИНИ”.

Презентація виставки «На Зламі» відбувається в рамках проєкту «Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам'яті — ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

 

www.sknews.net

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини