«Культурний ландшафт Чернігова»: чергова спроба включити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО історичну частину міста
Як підготувати номінаційну заявку так, щоб вона пройшла відбір: про це говорили сьогодні під час зустрічі начальника ОВА В’ячеслава Чауса та представниці ЮНЕСКО К’яри Бардескі. В обговоренні також взяла участь заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська. Адже відновлення області теж має відбуватися з урахуванням збереження спадщини.
«Це вже далеко не перший наш візит до міста і ми готові продовжувати співпрацю. Для нас дуже важливо підтримувати і працювати разом для того, щоб зберегти культурні та історичні об’єкти Чернігівщини», – наголосила К’яра Бардескі.
Протягом останніх років науковці та представники влади розглядали декілька пропозицій щодо номінацій до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Врешті акцент вирішили спрямувати на ландшафтно-природне середовище та зупинились на номінації «Культурний ландшафт м. Чернігова». До неї мають бути віднесені три об’єкти: центральна частина Валу, Єлецька гора з ансамблем Єлецького монастиря та курган «Чорна могила», а також Болдина гора з курганним могильником X ст. та комплексом Троїцько-Іллінського монастиря.
«Зараз ми вивчаємо світову практику і просимо допомоги представників ЮНЕСКО у підготовці. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб історично-культурна спадщина, яка дісталась від наших предків і має велику історичну цінність була збережена. Особливо гостро це питання стоїть у час війни», – зазначив В’ячеслав Чаус.
Підготовка пакету документів – це дуже специфічний та довгий процес. Однак, як зазначила представниця ЮНЕСКО, фахівці організації готові надавати відповідні консультації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).