«Шануймо геніїв свого народу!»
9 березня 2023 року світ відзначає 209-й день народження Великого Кобзаря. І в цей день Капела бандуристів ім. О.Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру під орудою заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща започаткувала новий творчий проєкт «Шануймо геніїв свого народу!».
Його мета – підкреслити ту роль, яку справжні генії вітчизняної культури відіграли в історії українського суспільства. «Кожен українець має знати філософів-просвітителів свого народу. А ми їх маємо, і їх багато. Наша біда, що ми мало часу приділяли вивченню їх мудрої спадщини, мало прислухалися до їх порад... Український народ кров’ю доказує, що він є, був і завжди буде. Тож настав час почути голос наших предків-геніїв, вивчити їх безцінну спадщину, в якій є все: віра, сила духу, правда, мудрість», - каже Раїса Борщ.
Перша програма у циклі концертів у рамках проєкту «Шануймо геніїв свого народу!» була присвячена Тарасові Шевченку і Григорію Сковороді, чия творчість і досі є основною парадигмою української культури. У програмі прозвучали композиції Ігоря Гайденка, Григорія Верьовки, Євгена Козака, Омеляна Шпачинського, Віктора Власова, Данила Крижанівського на вірші Тараса Шевченка і Григорія Сковороди – «Ангели, знижайтеся», «Весна люба», «Всякому городу нрав і права», «Тополя», «Думи мої, думи», «Реве та стогне Дніпр широкий» та інші.
Провів концертну програму Дмитро Обєдніков.
Невдовзі на глядачів чекають нові концертні програми Капели бандуристів ім. О.Вересая в рамках творчого проєкту «Шануймо геніїв свого народу!».
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).