Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 березня, 10:53:49

Музей стійкості Чернігова: де його планують створити

08.03.2023   10:21Агенцiя

Музей стійкості Чернігова планують створити у приміщенні колишньої будівлі 1-ї міської поліклініки на проспекті Миру. Про це 7 березня на нараді у міській раді сказав виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако. За його словами, незабаром має запрацювати робоча група, яка допомагатиме збирати свідчення та експонати для цього музею і випрацьовувати його концепцію. Скільки часу може на це піти – читайте далі.

Олександр Ломако каже, що в цьому музеї планують присвятити поверх або зал обороні Чернігова від російських окупантів у лютому-березні 2022 року.
Наразі хочуть почати збирати необхідні для музею свідчення та експонати. Ломако каже, це потрібно для того, щоб зберегти пам'ять про ці події.
"Час іде і менше залишається і спогадів, і відео, і фото, і якихось речових доказів героїчної оборони нашої. Є дуже цікаві речі, які нам планують передати як трофейні, так і наші".
Створити музей Чернігова планували ще починаючи з 2017 року. У 2021 році його хотіли розмістити у будівлі колишньої Поштової станції на Валу Її почали реконструювати, але наразі основним варіантом розглядають будівлю 1-ї міської поліклініки.
"Там більше місця і можна зробити нормальну роздягальню, невелике кафе і декілька залів, в тому числі зал, присвячений стійкості нашого міста", — каже Ломако.
Найближчим часом має зібратися робоча група, яка буде займатися питанням музею. До неї увійшов директор обласного історичного музею Сергій Лаєвський. Про нинішню пропозицію створити музей стійкості каже, що ідея гарна, але над її втіленням треба працювати.

"Це така чергова, дуже гарна, як на мене, ідея, яка зароджується в місті. Дай Боже їй дійти до логічного завершення. Але шлях цей непростий і ті, хто зароджують ці ідеї, мають розуміти, яким він має бути, цей шлях. Якщо все буде йти далі, так само як з музеєм міста: розмови-розмови, якісь папери, то я боюсь, що нескоро той музей постане", — каже Лаєвський.

В обласному історичному музеї є експозиція, присвячена бойовим діям на території Чернігівщини у лютому-березні 2022 року. Але міський музей зміг би більш глибоко зосередитися саме на історії Чернігова і на спротиві міста російським загарбникам, вважає Лаєвський.

Начальник міського управління культури Олександр Шевчук каже: зараз вони роблять перші кроки, щоб створити музей стійкості. Робоча група допомагатиме збирати наповнення для музею і випрацьовувати його концепцію.
"Спочатку має бути ідея, концепція, і під цю ідею та концепцію буде ремонт. Тому що ми маємо розуміти, де що буде і як розташовуватись – і функціонал, і безпосередньо експозиційні зали".
Також Шевчук додає, що планують спілкуватися з партнерами, та з містом-побратимом Реймсом, щоб вони також дали допомогу музейникам.
Скільки часу треба для того, щоб довести ідею до її логічного завершення – власне створення музею – Олександр Шевчук сказати не може. На це, скоріше за все, підуть роки.


suspilne.media

Останні новини Чернігівщини

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

На Чернігівщині відкрився ще один

На Чернігівщині відкрився ще один "Клас безпеки" 10:45

Сьогодні в рамках Всеукраїнського проєкту в Прилуцькому ліцеї №3 Прилуцької міської ради відкрився "Клас безпеки" і це стало справжнім святом для здобувачів освіти.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються електромонтери

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються електромонтери 10:37

Чернігівська обласна служба зайнятості пропонує громадянам, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, безкоштовно отримати ваучер на навчання.

Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду

Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду 10:34

21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після другого читання отримав назву «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини