Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 11:26:06

Вечір камерної музики на сцені філармонійного центру

27.02.2023   12:16Агенцiя

Неймовірна творча колабораціядвох прославлених академічних колективів Чернігівського обласного філармонійного центру - симфонічного оркестру «Філармонія» (художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) та камерного хору ім. Дмитра Бортнянського (художній керівник та головний диригент Іван Богданов) –подарувала поціновувачам камерної музики чудовий вечір.

26 лютого 2023 року на головній музичній сцені Чернігова відбувся концерт, який надовго залишиться в пам’яті слухачів, як потужний емоційний заряд, який вони отримали від блискучого виконання творів Георга Фрідріха Генделя, Шарля Гуно та Антоніо Вівальді.

У першому відділенні концерту у виконанні  Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» (диригент –Михайло Скидан) прозвучали «Соната для флейти та клавесину ля мінор, HWV 362, Op.1 No.4»німецько-англійського композитора Георга Фрідріха Генделята «Маленька симфонія для духових» французького композитора Шарль Гуно. Для обох творів характерні ліризм, виражена образність та наскрізний драматургічний розвиток.

Друге відділення концерту стало справжньою родзинкою усього музичного вечора.Вперше за багато років в єдиному мистецькому проєкті об’єдналисьАкадемічний симфонічний оркестр «Філармонія» (диригент – Михайло Скидан) та Академічний камерний хор ім. Дмитра Бортнянського (диригент – Ігор Найдьон). Відвідувачам філармонійного центру музиканти представили «Духовну кантату «Глорія», RV 589» геніального італійського композитора АнтоніоВівальді – найвизначнішій твір в жанрі християнської духовної музики в музичній спадщині композитора. До 30-х років минулого століття кантата вважалася втраченою і лише випадково була виявлена на монастирському розпродажі в італійському П'ємонті. І в наш час «Глорія» є одним із найчастіше виконуваних музичний християнський творів у світі. Його звучання надихає, вселяє віру в життя та наповнює душу любов’ю. Саме тому виконання цього безсмертного твору на сцені філармонійного центру - фактично на роковини початку Широкої війни - стало символом незламності українців, їхньої віри у перемогу над злом, у торжество життя над смертю. Слухачі стоячи аплодували музикантам і довго не відпускали їх по завершенню концерту...

У «Вечорі камерної музики» взяли участь солісти академічного симфонічного оркестру «Філармонія»: флейтисти Андрій Будзяк, Вікторія Якушева, Павло Шевчук, кларнетисти Дмитро Шевченко таМарина Карпенко, Родіон Тишкевич (фагот), Олексій Слуцький таОлександр Потебня, Сергій Солдатенков (тромбон) та Ольга Шадріна(фортепіано, чембало).

А також солістки академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського: Алла Тарасова (сопрано), Наталія Губко (сопрано), Олена Сєроштанова(сопрано) та ЄлізаветаЛудінова(меццо-сопрано).

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини