Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 травня, 22:23:10

На стороні світла. Звітна фотовиставка – 2022

24.02.2023   10:16Агенцiя

22 лютого в читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття щорічної звітної фотовиставки Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. Назва фотовиставки – 2022 – "На стороні світла".

  Те, що виставка "щорічна", зазначено недарма. Через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато постійних проєктів та заходів бібліотеки було призупинено, деякі заходи перенесено або повністю скасовано, але фотохудожники втримали традицію звітувати про свої досягнення на початку року у стінах нашої незламної "пораненої пам'ятки" (https://www.youtube.com/watch?v=6XnUr9XJrME).
  Безсумнівно, війна увійшла до кожного аспекту нашого життя, а тим паче вона знайшла сильний відгук у мистецтві – бринить у піснях, лягає фарбами на полотно, визирає зі світлин... Недарма ж ми виокремлюємо "культурно-мистецький фронт", адже мистецтво підтримує, надихає, дозволяє висловити свої емоції чи переживання або ж зафіксувати моменти життя такими, якими вони є – болючими, жахливими, страшними чи навпаки – героїчними, щасливими, спокійними. Зафіксувати для історії, для пам'яті, для майбутніх поколінь, аби не залишилося місця для найменшої маніпуляції чи викривлення правди.
  І поки "сусіди" лютують, улаштовуючи нам "тривожні" дні, ми маємо змогу жити, працювати, творити й відкривати мистецькі виставки. Все це – завдяки українським захисникам і захисницям, волонтерам та волонтеркам, працівникам і працівницям критичної інфраструктури, завдяки кожному та кожній із нас. Адже всі ми – як краплини: коли об'єднані, то перетворюємося на непереможний бурхливий океан.
Звітну виставку відвідали голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко, Маестро фотографії Олександр Тасиць, чернігівські військові.
  Коротко про здобутки членів організації розповів Сергій Тарабара. З вітальним словом також виступили секретар ЧОО НСФХУ Андрій Олексієнко та члени організації Віктор Кошмал, Андрій Майковський, Олександр Арендар. Своїми враженнями від виставки поділилися заслужений артист України Олексій Биш, мистецтвознавець Віктор Величко та ін.
  На виставці "На стороні світла", що діятиме протягом місяця, представлено 40 робіт 14 авторів у різноманітних жанрах – від репортажу до портрета й натюрморту.
  Загальний звіт про діяльність організації протягом 2022 року можна переглянути за посиланням:http://libkor.com.ua/userfiles/files/2023/Presreliz%20Zvitna%20fotovystavka-2022.pdf

За додатковою інформацією звертатися:
Катя Скрипка, член НСЖУ,завідувачка відділу мистецтв,тел. (0462) 67-61-97
 

Останні новини Чернігівщини

Журналісти Чернігівщини вчилися працювати із реєстрами та базами даних 11:03

Вихідними регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза. Чернігів» організував дводенний тренінг - практикум для чернігівських медійників «Журналістські розслідування в місцевих медіа: як працювати з реєстрами та базами даних».

“Вечір української симфонічної музики” разом з оркестром “Філармонія” 10:58

Симфонічна музика – складний і, разом з тим, чи не найбільш емоційно багатий вид музичного мистецтва. В Україні початок становлення симфонічної музики відносять до XVIII сторіччя, а періодом її розквіту вважається століття минуле.

«Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»: визначено перші команди, які представлять Чернігівщину на всеукраїнському етапі 10:55

Сьогодні стартував четвертий (обласний) етап ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги». За першість з волейболу серед дівчат змагались п’ять команд, які стали переможцями у своїх районах.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:50

Протягом минулої доби зареєстровано 24 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 23 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

28 травня: цей день в Україні і світі

28 травня: цей день в Україні і світі 10:48

ДЕНЬ 825 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 825 RUSSIAN AGRESSION