Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 01:09:53

Чернігівські відьми та привиди зібрались “на шабаш“ - у щойно виданій книжці

06.12.2012   08:07Агенцiя

Книжку “Прогулянка з привидами: містичні легенди Чернігівщини” авторства місцевого історика Олени Терещенко презентовано в Чернігові в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Короленка. Про це повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

“Цю книжку можна вважати своєрідним путівником по містичних місцях Чернігівщини. Бо в ній – не тільки загальновідомі легенди про полковника Дуніна-Борковського, Мотрю Кочубеївну, привид Антонієвих печер, а й містичні перекази про окремі населені пункти”, – зауважила на презентації співробітниця відділу краєзнавства бібліотеки Вікторія Солонікова.

Сама авторка розповіла, що ідея книжки народилася в неї під час роботи на міському радіо, де вона вела авторську передачу “Віч-на-віч з історією”. Готуючи її, назбирала чимало старовинних легенд. Для книжки обрала виключно містичні, які вважає особливо цікавими.

“Як на мене, то легенди – це родзинки, які найбільше зацікавлюють туристів. Тому багато міст зараз популяризують містичну спадщину. Я вирішила показати, що і в нас теж є про що розповісти”, – сказала О.Терещенко.

За її словами, видання вміщує старовинні перекази, зібрані етнографами XIX-XX століть, міський фольклор, легенди старовинних панських маєтків тощо. Видано книжку коштом обласної програми підтримки українських друкованих видань. Всі 500 примірників буде передано до бібліотек області.


http://www.ukrinform.ua/ukr/news/chernigivski_vidmi_ta_prividi_zibralis_na_shabash_u_shchoyno_vidaniy_knigtsi_1776605

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.