Раїса Борщ: «Я хочу бачити вас, друзі!»
«Я хочу бачити вас, друзі!» З цих поетичних рядків 27 листопада 2022 року розпочалася творча зустріч з прихильниками бандурного мистецтва та поезії заслуженої артистки України, художньої керівниці та головної диригентки Капели бандуристів ім. О.Вересая обласного філармонійного центру, викладача-методиста Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького Раїси Борщ.
![](/uploads/33172-m.jpg)
Цього листопада пані Раїса відсвяткувала свій ювілей. І понад півстоліття вона на сцені – як співачка, бандуристка, диригентка. Не злічити лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів, яких вона виховала як педагогиня.
Вітаючи Раїсу Борщ з ювілеєм, директорка департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА Людмила Замай підкреслила: «Капела бандуристів — це легенда Сіверського краю, відома далеко за межами нашої області. Ми дуже горді, що ви популяризуєте українську пісню, яка є генетичним кодом нашої нації».
Цього дня разом зі своїм колективом Раїса Борщ святкувала ювілей на сцені, презентуючи концертну програму «Я хочу бачити вас, друзі!». У програму увійшли найпопулярніші твори з репертуару капели – як авторські пісні Раїси Борщ, так і твори українських і зарубіжних композиторів в її аранжуванні: «Зачарована Десна», «І знову лине...», «Батьків моїх земля», «Весна шаліє над Десною», «Santa Lucia» та інші. Солісти – Лілія Козлова, Сергій Сидоренко, Дмитро Аксьон і, звісно, Раїса Борщ.
Чільне місце у концертній програмі було відведено постатям захисників українського народу, які нині боронять рідну землю від ворога. Прозвучали у програмі і народні пісні – як присвята батькам ювілярки. Диригував капелою і чоловік мисткині – головний хормейстер капели, заслужений працівник культури України Микола Борщ. І недаремно для свого сольного виступу він обрав пісню Ігоря Поклада і Ігоря Бараха «Кохана».
Під час творчої зустрічі була презентована поетична збірка Раїси Борщ «Ніщо не віщувало нам війни». Разом з авторкою щемливі вірші зі збірки представив глядачам заслужений артист України Олексій Биш.
Численні друзі і колеги вітали пані Раїсу. Вона ж зазначила: «Всі теплі слова надихають нас на творчість”. І наголосила: «Ми живемо на цьому світі для любові — творити добро, любити і дарувати любов». Ці слова були лейтмотивом програми «Я хочу бачити вас, друзі!».
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.