«Український вояж М.Коцюбинського: подорожні історії в пейзажах»
В Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відкрилася виставка «Український вояж М.Коцюбинського: подорожні історії в пейзажах». На ній представлено близько п’ятидесяти пейзажів різних художників. У виставці задіяні картини із фондової колекції музею.
![](/uploads/33092-m.jpg)
Михайло Коцюбинський був завзятим мандрівником. Він об’їздив чимало шляхів України. Народився письменник у Вінниці, та родина його часто переїздила. Жили вони і в місті Бар, і в Кукавиці, і в Шаргороді. Побував Коцюбинський і в Кам’янці-Подільському, де потрапив під поліцейський нагляд. А в Західній Україні він відвідав чимало цікавих місць, де споглядав життя і побут місцевих жителів. У Седневі гостював у товариша адвоката Іллі Шрага. А Крим зачарував його красою своїх морських пейзажів!
Якими краєвидами насолоджувався письменник, подорожуючи Україною, такі і ви зможете побачити на картинах чернігівських художників, завітавши на виставку «Український вояж М.Коцюбинського: подорожні історії в пейзажах» у музеї Коцюбинського.
dkult.cg.gov.ua
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.